«Слуги» пропонують розширити повноваження міністрів Криму та кількість допомоги «голодним кримчанам»

ПОЛІТИКА
26.05.2020, 17:13
«Слуги» пропонують розширити повноваження міністрів Криму та кількість допомоги «голодним кримчанам»
Фото: tsn.ua

Крим, пандемія і продовольча криза: законопроєкти «слуг народу» змушують вжахнутися.

До Верховної Ради представник фракції «Слуга народу» Михайло Лаба вніс законопроєкт №3527 «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про гуманітарну допомогу».
У пояснювальній записці до законопроєкту автор пише, що проєкт розроблений з метою забезпечення оперативності прийняття рішень на місцях, що має на меті виконання завдань, передбачених із заходів забезпечення матеріально-технічними засобами, реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади в нашій державі.

Що пропонує нардеп

Лаба хоче внести зміни в Закон України «Про гуманітарну допомогу». За задумкою автора, зокрема, необхідно розширити повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 12 тонн. При цьому на сьогодні в цьому законі, який діє з 1999 року, норма гуманітарних вантажів передбачена у 3 тонни.

Ризики

На думку експертів такий законопроєкт може сприяти провезенню контрабанди. Можливо «слуга народу» не знає, що сьогодні державна адміністрація в Севастополі не діє, так само як і Рада міністрів Автономної Республіки Крим через їх анексію Росією.

Фактично функціонує лише представництво Президента України в Криму (знаходиться у Херсоні). Тому цей законопроєкт, на думку багатьох експертів, може ще бути засобом для незаконних продажів до окупованого Криму, або ж для сумнівних акцій проросійських сил, які спробують заявити, що не підтримують окупантів, а просто «допомагають жителям Криму гуманітарною допомогою».

Позиція депутата

Лаба у пояснювальній записці зазначає, що законопроєкт покликаний допомогти місцевим адміністраціям у захисті населення від коронавірусу.
Зокрема він пише, що першими в Україні, хто почав надавати допомогу медичним закладам (закупівля ліків, масок обладнання, тестів), з подолання епідемії, були благодійні організації, що мали запаси продукції отриману як гуманітарну допомогу від інших країн.

Далі депутат зазначає про захворюваність ще не подолана, а також те, що різні міжнародні організації прогнозують у наступних роках скорочення в Україні частки промисловості у структурі ВВП, що призведе до збільшення рівня безробіття, продовольчої кризи, зменшення доходів громадян та інших негативних явищ в соціально-економічних процесах.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) прогнозує, що найближчим часом світ може зіткнутись із продовольчою кризою.
Тому то і настав час, на думку депутата, врегулювати доставлення гуманітарки в тому числі й в Крим.

Натомість сподіваємося, що Україні вдасться уникнути бодай продовольчої кризи і не доведеться українцям вживати китайське штучне м’ясо доставлене як гуманітарну допомогу.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Як допомагати Росії, не привертаючи увагу РНБО. Майстер-клас від депутатів «Слуги народу», авторів постанови про 80 роковини Бабиного Яру.
29 квітня, 16:47
Основний спосіб для  передислокації військової техніки та підрозділів ЗСУ – залізниця.
19 квітня, 15:40
Українофоби у Раді намагаються зробити необов'язковою одну з базових норм закону про мову.
15 лютого, 18:31
Відомий “суд з окружної” “задовольнив” посіпаку Януковича та вимагає від міністерства переписати підручники для 5-11 класів.
27 січня, 15:46
За результатами численних публікацій "Останнього Бастіону" голова СБУ нарешті доповів "гаранту" про кремлівські диверсії на вітчизняній ГТС.
18 січня, 09:31