«Слуги урода» хочуть запровадити в Україні «доноси» про «ухилянтів» за винагороду

ПОЛІТИКА
05 червня, 10:45
«Слуги урода» хочуть запровадити в Україні «доноси» про «ухилянтів» за винагороду

Адвокатка анонсувала введення в Україні «доносів» про «ухилянтів» за винагороду та проникнення військової поліції у житло «ухилянта».

Можливо, саме військова поліція розшукуватиме тих, хто не оновив свої військово-облікові дані, не став на військовий облік, був оголошений у розшук і не з’явився до ТЦК.

У Раді запропонували по-новому переслідувати «порушників військового законодавства».

У новому законопроєкті про військову поліцію є одразу декілька норм, на які звернули увагу юристи.

Йдеться про те, що військовим поліцейським парламент планує надати право в окремих випадках проникати у житло «порушників» законодавства (такими юридично можуть вважати і ухилянтів) та надати право платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Наприклад, в пункті 11 статті 16 цього законопроєкту зазначається, що військова поліція має право на наступні дії:

«У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури».

Адвокатка Катерина Аніщенко, яка знається зокрема і в питаннях мобілізації та військової сфери, в коментарі для ТСН.ua розповіла, що разом з цим законопроєктом в парламенті розглядається законопроєкт щодо внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів.

«Розширено перелік повноважень», – каже Катерина Аніщенко.

Та продовжує:

«Якщо зважати на мету цього законопроєкту щодо запровадження військової поліції, то там мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули та не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроєкту передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде вчиняти оперативно-розшукові дії стосовно ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явились до ТЦК».

Легалізують «доноси» за гроші

Крім пункту про проникнення у житло, законопроєктом пропонується запровадити створення партизанської «мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

Стаття 9 законопроєкту про військову поліцію містить таку норму, на яку мають право ці правоохоронці:

«Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Адвокатка Катерина Аніщенко так прокоментувала нам цей пункт законопроєкту:

«Йдеться про те, що хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі».
Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
Попередні періоди надлишкових потужностей у комуністичному Китаї призвели до втрати робочих місць американців. А ще, до закриття низки фірм.
12 липня, 19:22
Опінії
Процес відбудеться у закритому режимі. Тобто без допуску родичів, представників громадськості та преси.
09 липня, 16:05
Опінії
Відповідь на поставлене питання рівночасно складна й очевидна. Ба більше: вона глибока і комплексна, тому просто не буде.
02 липня, 07:13
Опінії
У суді відкрилися ворота пекла – в них ми побачили москву…
21 червня, 16:04
Позиція
Україна здригається від проявів діяльності нелегітимного і його регента.
20 червня, 10:42
Політика
Рішення про створення військової поліції у першому читанні підтримали 247 депутатів.
19 червня, 15:35