«Слуги» взялися міняти законодавство для легалізації продажу землі

19.11.2020, 10:57
«Слуги» взялися міняти законодавство для легалізації продажу землі
Фото: Agravery.com

Проєкт закону, внесений фракцією Зеленського, запроваджує ПДВ на продану землю.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону України №4362 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення операцій, звільнених від оподаткування)».

Автором є «слуга народу» Олексій Ковальов, який пише, що метою законопроєкту є збільшення надходжень до державного бюджету, удосконалення окремих норм Податкового кодексу України з метою узгодження окремих елементів у зв’язку із прийняттям закон 552-ІХ від 31.03.2020 та досягнення вищезазначеної мети.

Що пропонує народний обранець?

Поданим проєктом Закону передбачається внесення змін до Податкового кодексу України. У Податковому кодексі України пропонується удосконалити підпункт 197.1.21. пункту 197.1 статті 197 в частині виключення положень абзацу першого даного підпункту, а саме:

Не будуть звільнятися від оподаткування операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства. Автор пише, що податок на додану вартість (ПДВ) є стабільним і вагомим джерелом доходу бюджету, що застосовується переважною більшістю розвинутих країн світу і тих, що розвиваються.

31 березня цього року Верховною Радою України прийнято закон 552-ІХ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Він набирає чинності з 1 липня наступного року, відкриваючи «ринок землі».

Отже, «суб’єкти господарювання діяльність яких спеціалізуються на нерухомості, можуть розпочати діяльність, по якій левова частка буде складати операції з постачання (продаж, передача) земельних ділянок, земельних часток (паїв), які на підставі абзацу першого п. 197.1.21. Податкового кодексу України будуть звільнені від оподаткування, що і собі може призвести до значних ненадходжень до бюджету».

Таким чином, автор проєкту вже рахує кошти, які будуть здобуті від продажу української землі, хоча навколо закону і далі точиться дискусія стосовно його конституційності. На думку нардепа, дані законодавчі зміни покликані запобігти ухиленню від сплати податку та встановити більш справедливі умови оподаткування у порівнянні із чинними на момент подання законопроєкту.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Не такий страшний 2194 як його малюють…
02 травня, 14:17
Щорічна весняна посівна тісно пов'язана з великими витратами: перед початком обробки землі, аграрії заставляють своє майно у банках.
13 квітня, 11:34
Сьогодні у Полтаві біля обласної адміністрації фермери з усієї області виступили проти введення ринку землі.
02 квітня, 17:05
До старту ринку землі залишається чотири місяці і поки діє безкоштовна приватизація.
28 лютого, 12:25
Важлива інформація для власників земельних ділянок (паїв)
28 січня, 09:25