«Слуги» взялися регламентувати «пакунок малюків» для породіль

ЕКОНОМІКА
28.08.2020, 11:17
«Слуги» взялися регламентувати «пакунок малюків» для породіль
Фото: Forpost Media

Ініціатором законопроєкту є Галина Третьякова, яка закликала забрати у бідних право на розмноження.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3006а «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Серед авторів, окрім Галини Третьякової, є й інші «слуги народу»: Олена Копанчук, В’ячеслав Медяник, Сергій Колебошин та інші. Метою законопроєкту є забезпечення правого припису щодо надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

У пояснювальній записці Третьякова, яка говорила, що "бідним треба не давати змоги народжувати", з компанією депутатів пишуть про низьку народжуваність в Україні. Так, у 2018 році народилося 335 874 дітей, а у 2019 – 308 817. Тобто коефіцієнт народжуваності на 1000 жителів знизився з 8,7 до 8,1, що є справді катастрофою на рівні з російською агресією, пандемією та економічною кризою.

Що пропонують народні обранці?

Пропонується внести зміни до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

«Пакунок малюка» – державна одноразова натуральна допомога, що належить до державної допомоги при народженні дитини та надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України та народили живонароджену дитину, користуючись з коштів державного бюджету України.

Тобто його пропонують надавати навіть іноземцям. Умовні громадяни Шрі-Ланки, що не змогли проникнути в Європу будуть дуже раді цьому.

Видача отримувачу одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» проводиться у закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування, працівником закладу охорони здоров'я, уповноваженим на це адміністрацією відповідного закладу. Тобто мають видати навіть у приватній лікарні.

У разі відсутності у пологовому будинку або пологовому відділенні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» її видача проводиться місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування на підставі його особистої письмової заяви (цікаво, що не вказано, якою мовою має бути написана заява і як це має втілювати іноземець, якому це теж гарантують). Документи, необхідні для надання «пакунку малюка» готує адміністрація закладу.

«Пакунок малюка» надається у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини. Розмір вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» затверджується центральним органом виконавчої влади.

Тимчасово з 1 жовтня 2020 року до 31 грудня 2020 року закупівля «пакунку малюка» організовується та здійснюється через Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів в рамках пілотного проєкту та згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проєктів і Дитячим фондом у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

З 1 січня 2021 року забезпечення одноразовою допомогою «пакунок малюка», процедура її замовлення, закупівлі та транспортування до закладів охорони здоров'я здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Ось що пропонують народні обранці включити в пакунок:

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Полтава
На третьому році великої війни полтавські «зелені ямщики» досі не вважають за потрібне допомагати нашим захисникам. Свої кишені їм ближчі.
22 травня, 14:46
Полтава
Неповнолітніх мешканців селища Шишаки, котрі ростуть без одного чи обох батьків, мають намір забезпечити необхідним житлом.
21.09.2021, 08:52
Полтава
Підтримати гривнею соціально незахищені верстви населення вирішили чиновники та депутати у Нових Санжарах.
20.07.2021, 07:01
Полтава
Жителям селища Машівка Полтавського району, котрі є власниками пасік, виплатять дотації у розмірі 200 гривень за 1 бджолосім'ю.
17.07.2021, 08:01
Полтава
Понад 4 мільйони гривень планує виділити міська рада Пирятина на посилення соціального захисту населення.
16.02.2021, 09:35
Економіка
18 мільйонів гривень спрямує Одеська обласна рада на потреби аграріїв регіону, які втратили врожай через цьогорічну аномальну погоду.
31.12.2020, 09:49