"Слугу народу" Кузьміних затримали

КРИМІНАЛ
07 лютого, 15:35
"Слугу народу" Кузьміних затримали

Депутат Сергій Кузьміних прийшов 7 лютого до НАБУ, де й був затриманий

Сьогодні суд обиратиме запобіжний захід народному депутату Кузьміних.

Судове засідання з розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу народному депутату від «Слуги народу» Сергію Кузьміних, підозрюваному в одержанні 558 тис. грн неправомірної вигоди, відбудеться сьогодні 7 лютого. Про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Судове засідання з розгляду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу призначено на 15 годину 7 лютого 2022 року», – йдеться у повідомленні.

3 лютого НАБУ оголосило в розшук «слугу народу» Кузьміних. Як пояснили у відомстві, рішення оголосити нардепа у розшук було ухвалено через систематичну неявку підозрюваного на виклики правоохоронних органів, відсутність його за місцем проживання, переховування від детективів НАБУ.

Раніше НАБУ оприлюднило відео, як «слуга» Кузьміних бере хабар. Кузьміних підозрюють в отриманні грошей за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею у Житомирській області.

За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, варто це питання попередньо узгодити з одним із народних депутатів України. Невдовзі такий контакт між нардепом і представником компанії відбувся. Нардеп пообіцяв сприяння, яке фактично зводилось до забезпечення перемоги у тендерах із закупівлі обладнання коштом бюджету.

Першим об’єктом такої співпраці стало комунальне підприємство «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка», яке, згідно домовленостей між нардепом і представником компанії, закупило медичне обладнання на 40 млн грн.

У відповідь нардеп натякнув, що його «послуги» — не безоплатні та становлять 30% від сум договорів, укладених із лікарнею. Ця плата йому видалась також своєрідною гарантією майбутньої співпраці у сфері закупівель медичного обладнання іншими лікарнями Житомирської області у 2022 році.

Після одержання оплати від лікарні за одним із тендерів, а саме – за систему ультразвукової діагностики, - нардеп попросив передати йому 30% від суми договору — 558 тис. грн.

Як встановило слідство, нардеп планував таку схему обрахунку суми неправомірної вигоди застосовувати й щодо інших договорів у майбутньому, зокрема на постачання МРТ (30% від 37,499 млн грн – 11,25 млн грн) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 1,19 млн грн – 398,33 тис. грн).

Народного обранця викрили «на гарячому» 28 січня 2022 року. Однак, не затримували через «депутатський імунітет» натомість викликали повісткою до слідчих органів. Відтоді народний депутат повістки ігнорує, до органів слідства не з’являється.

Читайте також:
Політика
У корупційному казані Дніпропетровської облради опинилися навіть котельні
25 листопада, 15:01
Політика
Вкравши мільярди на великому крадівництві імені Володимира Оманського, Onur взялися за добування графіту
23 листопада, 13:55
Опінії
Тому, що це – не його.
19 листопада, 14:21
Новини
В Україні зараз немає корупції, багато корупціонерів виїхали, - Володимир Оманський на Bloomberg New Economy Forum
18 листопада, 15:40
Політика
Хто прибрав до рук «Бурштин України»
18 листопада, 12:45