Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях

КРИМІНАЛ
06 січня, 13:35
Оперативні дії СБУ
Оперативні дії СБУ

Наразі всі виявлені докази направлено на експертизу. Чекаємо на подальші процесуальні дії щодо агентів ФСБ росії

Служба безпеки завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах РПЦ-ФСБ у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській і Рівненській областях.

Про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на пресцентр СБУ.

Як зазначається, на території церков виявлено бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій і російську символіку.

"У результаті слідчо-оперативних дій секретарю Кіровоградської єпархії повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань). Крім того, на території церкви Святого праведного Іоанна Кронштадського на Херсонщині виявлено колишні склади з майном окупаційних угруповань рф", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що загарбники облаштували їх за сприяння настоятеля церкви протоієрея Анатолія Корнєва. Він налагодив контакт з керівництвом окупаційної адміністрації і був на прямому зв’язку з представниками ФСБ.

Під час звільнення Херсона клірик утік разом зі своїми російськими "кураторами" на лівий берег Дніпра.

За даними СБУ, у результаті обшуків у приміщеннях Свято-Троїцького Межирицького монастиря на Рівненщині виявлено пропагандистські матеріали громадського об’єднання, яке очолює підозрюваний у державній зраді Віктор Медведчук.

Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_1Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_2Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_3Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_4Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_5Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_6Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_7Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_8Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_9Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_10Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_11Служба Божа України завітала до єпархій РПЦ-ФСБ у 4 областях_12

А в Дніпропетровській області співробітники СБУ запобігли спробі вивезення прокремлівської літератури з місцевої єпархії. При виїзді з території церкви правоохоронці зупинили автомобіль, з якого вилучили наклад брошур забороненої партії "ОПЗЖ" та інших антиукраїнських матеріалів.

Наразі всі виявлені докази направлено на експертизу. Після цього будуть вчинятися інші процесуальні дії, щоб притягнути винних до відповідальності.

Безпекові заходи проводили співробітники СБУ Херсонської, Кіровоградської, Рівненської та Дніпропетровської областей.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
"Віцепрезиденту" Андрію Єрмаку і його ручному "яструбу" Олегу Татарову віднині буде важко впливати на вітчизняний контррозвідувальний орган.
вчора, 17:44
Політика
Як Україні позбавитися московських попів?
вчора, 16:21
Виміри
Як антимонопольний комітет дозволив компанії «Мегаполіс» скупити тютюнових дистриб’юторів в Україні?
вчора, 08:02
Виміри
Зеленський анонсував час відплати зовнішнім та внутрішнім ворогам.
27 березня, 13:05
Світ
На території Республіки Польща вже розпочала діяти постійна база американців. Калінінграду приготуватися до сецесії.
22 березня, 16:29
Політика
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда приїхав із робочим візитом до України, адже розглядає нашу країну за стратегічного партнера.
21 березня, 17:46