​Сметанковий дармоїд – Іван Клочко

ПОЛТАВА
28.01.2015, 11:03
​Сметанковий дармоїд – Іван Клочко

«Останній Бастіон» уже розповів про цілу сонму суддів-хабарників. Але є в Полтаві ще один судовий чиновник, який у своїй жадібності просунувся навіть далі відомого літературного чиновника-хабарника, котрий приймав просителів з чашкою меду, якщо у них вже не було грошей.

Наш же новий герой, обіймаючи одну з керівних судових посад області, не цурається брати хабара навіть сметаною…

Його ім’я – Клочко Іван Олексійович, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області.

Цей випадок в житті начальника судової адміністрації стався кілька років тому, але щоразу веселить і лякає (ненажерливістю героя) всіх, кому довелося познайомитися з цим хабарником.

Якось до Клочка звернулася вдова померлого бізнесмена з одного з районів Полтавської області. З розповіді жінки у її чоловіка міліціонери намагалися віджати бізнес – невелику сільську газову заправну станцію. Чоловік опирався, але сталося так що раптово помер. Вдова, намагаючись відстояти хоч якесь джерело доходу родини після смерті годувальника, пішла зі скаргами на міліціонерів по всіх інстанціях, та врешті опинилася в кабінеті Клочка. Той пообіцяв вирішити питання, але за платню. За словами жінки, вона неодноразово заносили до кабінету начальника судової адміністрації по 500-1000 доларів США, але той вимагав щоразу принести ще, обіцяючи що бізнес лишать у спокої. Коли у вдови скінчились гроші настав той самий момент слави Клочка: сільська проста жінка принесла Клочку хабарем сметану та сир, і Клочко… взяв!

Утім сметану чиновник з’їв дарма, бо заправку в жінки таки відібрали, Клочко так і не допоміг та лишив вдову ще й без заощаджень.

Історія в кар’єрі Івана Клочка давня але, як кажуть ті, хто мав справи з ним, добре характеризує дві риси цього чиновника – хабарник до мозку кісток і кидала.

Але залишена без нічого вдова, ще не була вершиною нахабності Клочка.

Він примудрився обібрати на солідну суму значно крупнішу рибу – голову Ленінського райвиконкому Полтави. Чиновник домовився з Клочком, що заплатить йому двісті тисяч доларів за вирішення на свою користь певного земельного питання, яке розглядалося в одному з судів області. Але після передачі грошей правила гри несподівано змінилися: зміни в законі передали право остаточного рішення міському голові й історія закінчилася не на користь голови району. Проте коли очільник району прийшов повернути суму за невиконану роботу, Клочко в очі заявив, що про гроші, які брав, вперше чує. Кажуть, розлючений чиновник не розмовляє з головою судової адміністрації досі.

Виходячи з інформації джерел «Останнього Бастіону» Іван Клочко займається корупційними діяннями протягом тривалого часу.

Основний його заробіток – тендери. Як вдалося з’ясувати,тендери з закупівлі комп’ютерної і оргтехніки, які проводить підпорядковане йому відомство, роками виграє одна й та сама фірма. За це начальник адміністрації суду отримує відкати. Згідно цієї схеми навіть закупівля паперу не проходить без відкату.

На таку ж схему начальник судової адміністрації поставив ділові стосунки між господарською ланкою відомства в районах і підприємцями. Зокрема відкати Клочко особисто отримує зі всіх ремонтних робіт, які проводяться в будівлях районних судів. За словами співробітників судів цей ненаситний отримує долю з кожного підприємства і кожного виду робіт.

За роки хабарництва, здирництва і розводу Клочко обзавівся солідним капіталовкладенням. Зараз у власності самого Клочка і родини нараховується п’ять помешкань лише в Полтаві: одна квартира розташована на Леваді, ще одна на Рибальському, ще одна в центрі на Чорновола 2б, та одна в районі площі Зигіна у новобудові.

Але найцікавіше його помешкання – будинок у Гавронцях. Цей актив, через своє походження, ставить до Клочка питання не тільки щодо корупції та морального боку його діяльності, але і чи не загрожують його справи нацбезпеці. Як вдалося з’ясувати, цей будинок Клочко отримав за лобіювання в полтавських судах інтересів одного російського олігарха. По справах щодо полтавських земель. Двоповерховий будинок під дачу Клочко росіяни передали за вирішення якихось земельних питань на території Полтавської області, сутність яких поки встановити не вдалося. Джерело «Останього Бастіону» стверджує, що росіяни, від яких Клочко отримав хабар нерухомістю, працюють безпосередньо в Газпромі, а сам Клочко неодноразово навідувався до Москви, нещодавній візит – новорічний.

Клочко – персонаж настільки ж ненаситний наскільки і не банальний в своєму намаганні прихопити все що можна, без оглядки на те, наскільки дурно воно тхне. Так у його користуванні є автомобіль-двійник. За словами джерела «Останнього Бастіону» це автомобіль Шкода Октавіа з державним номером 0033, але з перебитим номером на кузові. Начальник судової адміністрації тривалий час сам їздив на такому автомобілі, а на сьогодні ним користується його син.

У власності Івана Клочка «Останній Бастіон» нарахував також кілька гаражів. Два на Леваді і ще стільки ж в районі обласного управління СБУ на Чорновола.

Не цурається Клочко і використовувати майже рабську силу. Співробітники судової адміністрації щодня спостерігали картину як охоронці відомства та водії відпрацювавши зміну були змушені відправлятися на дачу начальника судадмінітсрації. Це підтверджують а самі «раби»: щоби не втратити посаду їм доводилось косити бур’яни, фарбувати, прополювати, займатися зварюванням, інколи загальний робочий день складав 24 години.

Нещодавно Іван Клочко вразив коло свого спілкування заявою, що вже успішно пройшов люстраційну перевірку. Хоча загальновідомо, що в судових органах вона намічена на весну. Наразі всі гадають, чи правда це і якщо так, то скільки ж треба було відкатити такому як Клочко, щоб лишитися на посаді. Проте подейкують, що кидалу цього разу можуть і самого просто кинути.

Семен Іллєнко


Читайте також:
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05
Договіри оренди земельних угідь між Кременчуцькою районною державною адміністрацією і фермерським господарством визнано недійсним.
12 лютого, 10:00