Сьогодні український наносупутник виведуть на орбіту Землі

03.01.2023, 13:44
Сьогодні український наносупутник виведуть на орбіту Землі

Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години за Києвом.

Сьогодні на орбіту Землі вийде український наносупутник PolyITAN-HP-30, його виведуть у космічний простір ракетою-носієм Falcon-9 від компанії Ілона Маска SpaceX.

Про це повідомляє Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського.

Апарат був створений спеціалістами інституту до 30-річчя Незалежності України. Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години (за київським часом) 3 січня 2023 року.

«Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів», – повідомляють у міністерстві освіти.

Доправлення космічного апарата у Сполучені здійснили завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту.

Це вже третій наносупутник, виготовлений науковцями інституту – подібні апарати побували в космосі 2014 і 2017 роках.

Читайте також:
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37