Сьогодні український наносупутник виведуть на орбіту Землі

03.01.2023, 13:44
Сьогодні український наносупутник виведуть на орбіту Землі

Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години за Києвом.

Сьогодні на орбіту Землі вийде український наносупутник PolyITAN-HP-30, його виведуть у космічний простір ракетою-носієм Falcon-9 від компанії Ілона Маска SpaceX.

Про це повідомляє Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського.

Апарат був створений спеціалістами інституту до 30-річчя Незалежності України. Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години (за київським часом) 3 січня 2023 року.

«Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів», – повідомляють у міністерстві освіти.

Доправлення космічного апарата у Сполучені здійснили завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту.

Це вже третій наносупутник, виготовлений науковцями інституту – подібні апарати побували в космосі 2014 і 2017 роках.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24