Ці слова після оголошення вироку озвучив католицький чернець і філософ Джордано Філіппо Бруно (1548-1600). Нині його знають як «єретика».
Принаймні, легенда стверджує, що перед загибеллю на вогні інквізиції італійський мислитель промовив щось на кшталт — «Se mi bruci, non nascondi la verità». У перекладі це означає: «Спалюючи мене, не приховати правди».
Одним із безлічі виставлених звинувачень проти прихильника та популяризатора геліоцентричної теорії Ніколая Коперника — вчення Бруно про нескінченність всесвіту та безліч світів. Це не сподобалося панівній на той час Католицькій Церкві на чолі із Папою Римським.
На площі Кампо дей Фіорі у Римі, де було спалено Джордано Бруно, 9 червня 1889 року йому було урочисто відкрито пам'ятник. Славетний скульптор Етторе Феррарі виконав роботу цілком на безоплатній основі, адже хотів домогтися історичної справедливості.
У зв'язку із забороною на зведення пам'ятника Бруно скульптура кілька років пролежала в майстерні, а після перевиборів муніципальної ради установку пам'ятника нарешті затвердили. До 1929 року папська канцелярія впливала на всі рішення влади у Римі, особливо місцевої.
Як видно на знімку, у верхній частині п'єдесталу зображені особи, які, за твердженням скульптора, були послідовниками Бруно або були страчені, або зазнали переслідувань за свої погляди та переконання. Зокрема:
Доволі прикро, що й сьогодні застосовані проти всіх інакодумців, як Джордано Бруно, практики продовжують існувати. Тілько-от спалення замінили гуманним блокуванням неугодної інформації (читай: самоодурюванням шляхом вкидання фейків — прим. ред.).
Між тим, як уже раніше сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», у Королівській бібліотеці Турина зберігається знаменитий автопортрет Леонардо да Вінчі. Він не датований, але, як вважають експерти, було написано близько 1512 року.