Спецоперацію з "вагнерівцями" відклали з ініціативи Єрмака, - Bellingcat

ПОЛІТИКА
18.11.2021, 09:35
Андрій Єрмак
Андрій Єрмак

Керівник ОП Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень спецоперацію із затримання бойовиків ПВК "Вагнера".

Про це йдеться в спільному розслідуванні журналістів Insider і Bellingcat.

Bellingcat переказує слова тодішнього керівника ГУР Василя Бурби. За день до початку спецоперації він разом із заступником директора СБУ Русланом Баранецьким прибув до ОП, щоб зробити останню доповідь про майбутню спецоперацію. Однак, як Бурба розповів Bellingcat, Зеленський на той момент був зайнятий, і вони не змогли зустрітися з ним особисто.

За словами Бурби, голова офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти операцію на тиждень. На день раніше президент Зеленський досяг домовленості з Росією про перемир'я на Донбасі. Перемир'я мало набути чинності 27 липня 2020 року. За словами Бурби, в офісі президента вважали, що якщо спецоперація пройде, як заплановано, і завершиться затриманнями 25 липня, то перемир'я закінчиться, не встигнувши розпочатися.

"Бурба розповів, що відповів, що відкласти операцію на тиждень неможливо, оскільки це призведе або до втрати довіри з боку найманців, або до підозр з боку білоруських чи російських спецслужб, або до того й іншого одразу. За словами Бурби, далі представники Офісу президента , намагаючись знайти компроміс із командою ГУР МОУ, запропонували скоротити затримку операції до чотирьох днів. .Дату вильоту і захоплення найманців треба було перенести на середу, 29 липня 2020. У цьому випадку перемир'я принаймні встигло б набути чинності. Спецслужби вважали, що шанс знайти нові квитки в такий короткий термін невеликий, проте пообіцяли дізнатися, що можна зробити", - пише Bellingcat.

Наступного ранку, коли перша група з 33 найманців вже виїжджала з Москви, команді ГУР МОУ вдалося успішно перебронювати квитки не на середу, 29 липня, а на четвер, 30 липня. Квитки другої групи із 13 найманців поміняли на суботу, 1 серпня. Пізніше того ж ранку, за словами Бурби, він повідомив в Офіс президента, що план все одно буде здійснено, але із затримкою на п'ять днів.

Офіс президента не відповів на прохання Bellingcat підтвердити чи спростувати слова Бурби.


Нагадаємо, що 15 листопада тимчасова слідча комісія Ради опублікувала звіт щодо спецоперації з «вагнерівцями».

У звіті сказано, що ТСК не встановила «документально оформленої вказівки про відтермінування» операції з боку будь-якої посадової особи. Також у ТСК не знайшли доказів того, що президент Володимир Зеленський особисто доручив відтермінувати захід, і заявили, що голова Офісу президента Андрій Єрмак не має повноважень віддавати такий наказ керівнику ГУР Міноборони.

Отже створення ТСК по справі "ПВК Вагнера" було лише формальністю та окозамилюванням з боку влади. Інакше ми не можемо пояснити того, що слідча комісія не змогла встановити факти про які йдеться в розслідуванні Bellingcat.

Читайте також:
Чинний голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики працював помічником ексрегіонала Володимира Сівковича.
24 січня, 14:34
Вселенський сором для держави, якій прямо вказують на агента впливу на найвищих щаблях влади
23 січня, 10:39
Операція на Донбасі називалась "антитерористичною", щоби не створювати ставку Верховного Головнокомандувача для "шоколадного короля".
22 січня, 15:03
Призначено покарання – 5 років позбавлення волі
19 січня, 15:13
Ватутін нагадав Киві, яка доля спіткає зрадників України і колаборантів
12 січня, 12:55
Верховний Головнокомандувач відпочиває та катається на лижах, пише відео про те, як йому добре і весело...
10 січня, 18:35