Спека підвищує ризик передчасних пологів — науковці

29 лютого, 21:39
Спека підвищує ризик передчасних пологів — науковці
Фото: Останній Бастіон

Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.

Про результати своїх наукових пошуків дослідники з Університету Монаша повідомили на шпальтах галузевого видання JAMA Pediatrics. Стверджується, що екстремальна спека на 50-60% підвищує ризик народження недоношених малюків.

Ефект виявлявся найбільше, якщо тривалий вплив денної та нічної спеки припадав на останній триместр вагітності. При цьому науковці зазначають, що ризик передчасних пологів особливо зростав для жінок, які жили в регіонах Австралії із низьким рівнем озеленення, або де триває вирубка дерев.

У середньому шанси на подібний результат вагітності підвищувалися на 61% для денної спеки та на 51% для тривалих епізодів нічної спеки. Поліпшення вищенаведених показників, як і озеленення міського середовища, наголошують науковці, дозволить на 14-21% знизити додатковий ризик передчасних пологів.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані. Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. 

Спека підвищує ризик передчасних пологів — науковці_1
Читайте також:
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18
Історія
Пращури сучасних людей почали обмінюватися із чужинцями генетичним матеріалом на Середньому Сході. Це сталося понад 50 000 років тому.
17 вересня, 08:26
Історія
Час не може бути циклічним, як вважали в Античності, оскільки є події, які вже не можуть повторитися.
07 вересня, 13:25
Життя
Очікується, що до 2100 року у 183 країнах світу рівень народжуваності буде вкрай низьким.
30 травня, 11:16