Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці

07 лютого, 08:24
Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці
Фото: The Guardian

Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.

Про це йдеться у приголомшливому дослідженні біологів з Університетського коледжу міста Корка в Ірландії. Результати кількамісячних експериментів на гризунах науковці виклали на шпальтах галузевого видання Nature Microbiology.

Вдалося отримати нові докази, що віруси, які проживають у кишківнику, впливають на мозок та поведінку, відіграючи вирішальну роль у регулюванні стресу. Дослідники зібрали віруси із посліду здорових мишей, які жили у хороших умовах, і трансплантували деякі з них тваринам, які зазнали хронічного стресу.

«Наша команда виявила під час експериментів, що це знизило рівень гормонів стресу і симптоми депресивної та тривожної поведінки у мишей. Ми вважаємо, що подібний ефект може спостерігатися також у людей. Переконаний, відкриття врешті-решт може призвести до нових методів лікування станів, пов'язаних зі стресом, які націлені на величезну спільноту вірусів, що живуть у нас», — прокоментував дослідження доктор наук Натаніель Рітц.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
«Місто під кригою», або мовою оригіналу «Camp Century», — саме такою знахідкою поділилися американські дослідники. Об'єкт виявили з повітря.
01 грудня, 10:34
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52