Спершу американці прийшли за Деркачем, потім — за Коломойським, на черзі Зе?

Опінії
09.03.2021, 12:37
Спершу американці прийшли за Деркачем, потім — за Коломойським, на черзі Зе?
Фото: 20 хвилин

Введення санкцій США проти Ігоря Коломойського важливе зовсім не за масштабами обмежень, а за самим фактом їх швидкого застосування.

Політолог, голова Центру політичних студій "Доктрина"

По-перше, санкції прокоментовані самим Держсекретарем США Блінкеном дають зрозуміти, що справа дуже навіть "екстра", попри поки малі обмеження для Коломойського. Американці могли спокійно дочекатися завершення судів по Коломойському і подавати в міжнародний розшук; але застосували значно швидший інструмент санкцій, який діє лише на розсуд американської влади.

Це продовження розмови про те, в якій площині розглядають дії Коломойського: політичне там давно превалює над простим карним.

Те, що українська влада підтримала санкції публічно і зважилася на якісь дії проти Коломойського аж тепер говорить про те, що раніше такі дії не дуже були потрібні самій Банковій. Та і засудження на словах замість арештів і розслідувань це здебільшого час і можливості для Ігор Валерійовича переказати гроші в іншу країну і подбати про збереження активів.

Аналогічна історія і з Андрієм Деркачем. Попри заяву про його роботу на спецслужби РФ, сказану ще влітку 2020 з вуст Директора Національної розвідки США, він досі навіть не викликаний ні на який допит.

Тому маленьку ейфорію з приводу того, що американська дипломатично-безпекова машина діє дійсно як машина варто б трохи пригасити. Бо з тим, що наробив Ігор Валерійович і його російські друзі типу Деркача американці точно б почали розбиратися, навіть за умови перемоги Трампа на виборах.

І перший пакет санкцій по епізоду Деркача-Дубінського по суті був введений республіканською адміністрацією і носить підпис Помпео. А ось з української сторони реагування на проблеми досить слабке: усіх рішень доведеться добиватися з боєм.

Я і досі не впевнений, що Дубінський і Деркач понесуть реальні покарання, за статтею "державна зрада" а не просто якісь санкції. І найголовніше: Коломойський не є найбільшим олігархом і його навіть гіпотетичне знищення як політичної фігури не веде до деолігархізації

Пригадайте, до речі, долю такого ж вихідця з "дніпропетровських" Павла Лазаренка. Ми марно малюємо собі картину, в якій олігархи домовилися надовго між собою і тримаються один за одного.

У нещодавній статті "Financial Times" аж надто пройнятій духом Віктора Пінчука прямо йдуть натяки на потребу для влади знищувати Коломойського. І тепер наша черга спостерігати за тим, як процес вибивання Коломойського на користь Пінчука-Льовочкіна які знову на коні буде кимось дуже недалекоглядним називатися деолігархізацією України.

Та чи такі важливі для нас прізвища, якщо система відносин від цього ніяк не програє? Те, що в кращому разі може статися з імперією Коломойського незабаром зовсім не варто пояснювати деолігархізацією і успішним контролем держави за олігархами.

Радше навпаки: це може пояснюватися тим, що і в олігархічному світі діють закони соціал-дарвінізму.
Читайте також:
Політика
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.
05.12.2024, 11:40
Політика
Кіпр позбавив «золотих паспортів» російських та українських олігархів — список з 77 осіб
27.11.2024, 18:02
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
21.11.2024, 17:05
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09.10.2024, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26.09.2024, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04.09.2024, 17:35