Співробітник «Укроборонпрому» намагався «злити» Ірану та московії українські розробки

ВІЙНА
15 лютого, 11:41
Співробітник «Укроборонпрому» намагався «злити» Ірану та московії українські розробки

Його затримали співробітники СБУ. Зраднику загрожує довічне ув’язнення.

Служба безпеки України затримала «на гарячому» в Миколаєві інженера-конструктора стратегічного підприємства «Укроборонпрому», який збирався передати спецслужбам росії та Ірану технічну документацію щодо українських секретних розробок.

Про це повідомили пресслужби СБУ, ОГП.

За даними контррозвідки СБУ, зловмисник мав передати інформацію одразу двом «клієнтам». Перший — росіянин, який працює на одному із машинобудівних заводів рф та співпрацює зі спецслужбами країни-агресора.

Іншим «замовником» розвідінформації виявився громадянин Ірану, якого раніше в Україні вже було засуджено за шпигунство. Зараз іноземець перебуває у близькосхідній країні та працює на іранську розвідку під «прикриттям» посадовця місцевої компанії з виробництва високотехнологічної продукції.

Повідомляється, що обидва іноземці діяли окремо один від одного, а зв'язок з українським інженером-зрадником підтримували через анонімні чати у месенджері.

За даними СБУ, закордонні спецслужби сподівались отримати новітні розробки України для налагодження серійного виробництва власних комплектуючих для військових кораблів.

При цьому серед основних компаній, що планували використати українські технології, були російські заводи, які будують судна для російського військового флоту.

В СБУ запевняють, що спрацювали на випередження і спроба передачі за кордон стратегічно важливих розробок України була зірвана.

Під час обшуку у затриманого було вилучено мобільний телефон, який він використовував для копіювання секретних документів та комунікації з іноземними шпигунами.

Наразі затриманий перебуває під вартою, йому оголошено підозру і загрожує довічне ув’язнення.

Читайте також:
Політика
Як керівнику Нафтогазу «щастить» в НАБУ
20 червня, 15:00
Опінії
Вона особисто була присутня на зустрічі Мєдвєдєва, Бойка, Медведчука в Москві в 2019 році та працювала на Шарія.
17 червня, 18:24
Політика
Позаконституційний хазяїн віників і тряпок з Банкової будує чергові плани.
15 червня, 17:31
Війна
За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.
14 червня, 09:29
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
13 червня, 18:43
Опінії
На переговорах, судячи з заяви Лаврова, для «представників російської культури в Україні» вимагатимуть обов'язкові квоти в органах влади
13 червня, 17:28