Спорт поза політикою ?

ПОЛІТИКА
15.09.2023, 13:45
Спорт поза політикою ?

Міжнародна федерація боротьби допустила росіян з мітингу «Zа мир без нацизма»

United World Wrestling (UWW), міжнародна федерація боротьби, серед купки «нейтральних атлетів» допустила на ЧС, зокрема, борців вільної боротьби Абдулрашида Садулаєва, Заура Угуєва і Заурбека Сідакова.

Про це повідомляє tribuna.com

• Усі троє брали участь у сумнозвісному мітингу «Zа мир без нацизма» на «Лужниках» у березні минулого року, за що потрапили до бази спортсменів, які підтримують війну. Усіх трьох чітко видно на одному з фото, зроблених після мітингу.

Спорт поза політикою ?_1

І на фото з самого мітингу – теж.

Спорт поза політикою ?_3

Садулаєв після того ще раз засвітився у підтримці війни – брав участь у відкритті «Республіканського турніру з вільної боротьби, присвяченого пам'яті військовослужбовців казбеків, які загинули під час проведення СВО в Україні», де був почесним гостем.

Сідаков також часто розміщував пости з підтримкою війни – активність у соцмережах також згадується МОК як критерій «нейтральності».

Ці факти чітко суперечать навіть тим критеріям, які встановив МОК. Організація зазначає, що участь у провоєнних демонстраціях вважається «активним заходом з підтримки війни», що є критерієм недопуску нейтрального спортсмена.

UWW, коли оголошував про повернення росіян на змагання, заявив таке:

«Для дорослої вікової категорії, незалежна панель буде створена, щоб верифікувати доступність усіх спортсменів з росії та Білорусі, ґрунтуючись на рекомендаціях МОК щодо умов участі».

• Нині ж сайт UWW буквально зустрічає відвідувачів новиною про те, що саме ця трійка – «хедлайнери» команди «незалежних нейтральних атлетів».

Спорт поза політикою ?_5

• Головний комунікаційник UWW Ерік Олановський у соцмережах також не надто приховує свого захоплення від участі Садулаєва, Сідакова та Угуєва на ЧС.

Допуск цих росіян на турнір засудив у своєму телеграм-каналі народний депутат та борець Жан Беленюк, який також братиме участь на цьому ЧС:

«Як можемо бачити, рекомендації МОК, у яких прямо зазначається, що участь в провоєнних мітингах є підставою для недопуску росіян до змагань, «працюють» на повну ».

• Tribuna.com звʼязалася із державним тренером з вільної боротьби, членом виконкому Асоціації спортивної боротьби України Андрієм Блажейком, щоб дізнатися, чи вживала українська асоціація якихось заходів, та що їй відповіли.

– Були направлені відповідні листи з фото- та відеофіксацією цих спортсменів. Якщо чесно, нас не здивувала ситуація, яка сталася у міжнародній федерації. Вона є конкретно проросійська, два члени виконкому – росіяни (Михайло Маміашвілі та Наталія Ярюгіна – прим. Tribuna.com), плюс, якщо подивитеся склад виконкому міжнародної федерації, не побачите американця (насправді є – Стен Дзедзіч – прим. Tribuna.com), японця, ще якихось провідних країн світу борцівських.

Тому все зрозуміло. Ми просили надати нам результати перевірки, на що відповіли, що це є розповсюдження персональних даних, вони не можуть їх надати. Одного вже зняли, сказали, що ще будуть якісь зміни. Поки що ми їх не бачимо.

Завтра команда вже буде в Сербії, вже будемо бачити по факту, що буде відбуватися. Але це було десь передбачувано. Вони сказали, що вони вже не є членами якихось військових організацій, вони не приймають ніде участі – «повністю нейтральні» на зараз. Така була ситуація.

Плюс, президент міжнародної федерації хоче ще зустрічатися з нашими представниками зараз на ЧС. Не знаю, як воно все буде розвиватися далі. Поки що важко сказати.

Але це є результат роботи їхньої у міжнародній федерації. Поки їхня країна готова фінансувати такі проєкти, доти воно все буде відбуватися. На жаль, в нашій країні зараз немає можливостей і ресурсів, щоб вливати кошти в якісь міжнародні федерації, десь їх фінансувати, підтримувати, бути їхніми партнерами, спонсорами і так далі. А вони радо все це роблять і мають отакий результат. Тому така ситуація, на жаль.

– Можете уточнити, кого саме вже зняли?

– Семенова зняли, це греко-римська боротьба (мова про Сергія Семенова – прим. Tribuna.com). А по вільній, бачите, там Сідакова теж не було, він от зʼявився буквально десь тиждень або 5 днів тому.

Ми слідкуємо за інформацію. Нам подякували за те, що ми надіслали відповідні фото- та відеодокази, і нам сказали, що ще будуть якісь зміни. Зараз офіційної інформації немає на ресурсах, і ми чекаємо завтра, коли буде команда на місці, буде вже якесь жеребкування, оголошення складу команд і так далі.

Плюс є ще питання по відбору на ОІ незакрите. Це ліцензійний ЧС – за правилами міжнародної федерації, на ОІ відбирається країна. У нас не розігрують ліцензії спортсменам, ліцензія йде на країну. А оскільки вони типу «нейтральні» – це кому воно піде? Як воно буде? Тут дуже багато є запитань і в інші федерації. Бо система відбору вже затверджена, і в МОК її точно ніхто змінювати не буде.

Читайте також:
Війна
Пов'язані з підпалами провокації мають на меті викликати суспільну паніку.
18 травня, 09:34
Світ
Єврейсько-баптистське лобі все більше зосереджується на близькосхідному питанні. Ізраїль у пріоритеті для США, а Україна — вже ні.
14 травня, 21:58
Війна
Серію вибухів і отруєнь у Європі координували за допомогою сім’ї російських шпигунів-нелегалів із чеським громадянством.
30 квітня, 11:39
Світ
США можуть вперше запровадити санкції проти підрозділу ЦАХАЛу
22 квітня, 09:25
Війна
Спершу ви чуєте далеке й огидне дзижчання, яке перетворюється на плач і прохання про допомогу. А за кілька хвилин настає смерть.
19 квітня, 13:47
Війна
Західні оглядачі коментують терористичний удар московії по Чернігову
18 квітня, 09:03