Справа Козюри. Малюк, Андрущенко, Дублик

ВІЙНА
14 лютого, 18:41
Справа Козюри. Малюк, Андрущенко, Дублик

Скандал в СБУ: як Малюк намагався врятувати власну репутацію на тлі викриття російського агента

Здавалося б, на тлі нинішніх подій немає сенсу писати про Малюка та СБУ. Людей цікавлять більш глобальні проблеми. Але все ж таки напишемо. Щоб читач був ближче до реальності.

Отже, кілька запитань. Чому раптом Голова СБУ увійшов до складу слідчо-оперативної групи й навіть особисто «затримував» Дмитра Козюру? Це можна було б списати на нездорову любов Малюка до особистого піару. Однак, є вагоміша причина. 

Малюк намагався таким чином захистити самого себе. 

Адже якщо під твоїм носом російський агент на серйозній посаді працював кілька років – звільняти варто було б самого Малюка. Але, опа, виявляється, що це була суперскладна оперативна гра. І Малюк «годував» ФСБ дезінформацією.

У це можна було б повірити, якби не знати, що в СБУ про Козюру, як про Штірліца в СД, давно знали, що він російський шпигун. Передусім про це знала внутрішня безпека. Вона перед призначенням Козюри в АТЦ видала документ про небажаність такого призначення. Через те, що рідний дядько Козюри обіймає серйозну посаду в… ФСБ.

Зрозуміло, що про цей висновок ВБ знав і Малюк. 

Але втрутився перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко – за сумісництвом кум і давній друг Козюри. Він заявив, що особисто гарантує чесність Козюри. Навіщо Андрущенку був потрібен Козюра в АТЦ – незрозуміло. Тим більше, що Андрущенко мав би знати, що Козюра – відвертий «ватник».

Проте висновки ВБ заховали, а до думки Андрущенка дослухалися, і Козюру призначили в АТЦ.

До речі, те, що Козюра навчався в Академії ФСБ, не мало великого значення. Таких у СБУ вистачає, і не тільки в СБУ. Нинішній секретар РНБО, а до цього начальник зовнішньої розвідки Литвиненко – теж випускник цього вишу, і нічого. До речі, слабенький виявився Литвиненко. Здається, і не дурна людина, і аналітик непоганий, а під кінець кар'єри замазався в безглузді санкції Зеленського. Чи це саме Литвиненко неправильно вписав дані фігурантів у рішення РНБО? Далекоглядно, звісно, але все одно підло, погодьтеся.

Ще один близький друг Козюри зараз теж працює в РНБО – Анатолій Дублик, «Толік-Стакан». Старий провокатор, який за Баканова сприяв звільненню гідних людей із Служби. Мабуть, і в РНБО шкодить, якщо не спився остаточно.

Саме тому Малюк так активно викривав Козюру. Навіть для чогось потримав його за комір на фото. Ох, уже цей неповторний убопівський шарм. Ще б на камеру побив затриманого. Думаю, західні колеги Малюка були шоковані. Важко уявити керівника західної спецслужби, який знущається над затриманим на камеру. Та й начальника поліції – теж. Але Малюк є Малюк. Важко було очікувати від нього чогось іншого.

Хоча, зважаючи на суто декоративну роль Малюка в СБУ (у Вашингтон літає Поклад, а справами в Службі керує Андрущенко) – це не дивує. Як кажуть, аби дитина не плакала.

Джерело: ОРД

Автор : Сергій Новіков
Читайте також:
Опінії
Зеленський у власних інтересах намагається використати суспільне невдоволення позицією Трампа.
вчора, 09:46
Війна
Парламентар Роман Костенко заявив, що оборонні компанії чекають рішення США щодо України.
вчора, 09:00
Політика
Андрій Гайченко має родичів, які ведуть бізнес в Криму та співпрацюють з окупаційною владою рф.
20 лютого, 15:35
Позиція
Красти на дронах – зло у чистому вигляді, яке має бути покаране.
20 лютого, 09:00
Позиція
Компанія Андрія Матюхи роками уникала податків та працювала без ліцензії.
19 лютого, 10:46
Опінії
Цікаво, чи продовжиться обговорення алгоритмів освоєння українських ресурсів і коли.
18 лютого, 16:04