Справа "ПриватБанку": Боголюбов відмовився давати свідчення в суді

ПОЛІТИКА
05.04.2023, 12:11
Справа "ПриватБанку": Боголюбов відмовився давати свідчення в суді

"ПриватБанк" звинувачує колишніх власників у шахрайстві та відмиванні грошей

Колишній власник "ПриватБанку" Геннадій Боголюбов відмовився надавати свідчення на свій захист в судовому слуханні.

Також ексакціонера Ігоря Коломойського зобов’язали сплатити суду 600 тис. фунтів стерлінгів (≈ 27,6 млн грн).

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу "ПриватБанку".

Під час дводенного процесуального слухання, що проходило 29 та 30 березня, суддя дозволив окремим свідкам у справі, зокрема колишньому акціонеру банку Ігорю Коломойському, надавати свідчення з України за допомогою відеозв’язку.

Інші свідки, які даватимуть свідчення від імені "ПриватБанку", братимуть участь у процесі особисто в Лондоні.

Геннадій Боголюбов, як заявили у "ПриватБанку", не подав клопотання для отримання дозволу надавати свідчення онлайн. На початку процесуального слухання з’ясувалося, що він взагалі не даватиме свідчення під час слухання справи по суті. Причини такого рішення озвучені не були. Також Боголюбов не викликав жодних інших свідків на підтримку своєї лінії захисту.

Це може означати тільки те, що в нього немає гідної відповіді на твердження щодо шахрайства, висловлені проти нього, – заявили у "ПриватБанку".

Зазначається, що рішення Боголюбова підтвердив 29 березня його адвокат. Слухання зазначеної справи по суті має розпочатися у червні 2023 року.

Крім того, на цьому ж слуханні суддя зобов’язав Ігоря Коломойського сплатити суду 600 тис. фунтів стерлінгів (≈ 27,6 млн грн). Це сталося після того, як суддя зрештою дозволив ексвласнику банку внести останні зміни до відзиву Коломойського на позов "ПриватБанку".

Суддя погодився, що Коломойський був готовий знехтувати судовими рішеннями та не вести судовий процес у швидкий та розумний спосіб та вирішив, що сплата чималої суми на рахунок суду забезпечить витрати "ПриватБанку" на опрацювання таких змін.

"ПриватБанк" ще у грудні 2017 року звернувся до Високого суду Лондона, звинувативши колишніх власників і шість пов'язаних з ними британських компаній у виведенні $2,5 млрд.

У листопаді 2018 року Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна ця справа, але визнав "ПриватБанк" жертвою масштабних шахрайських дій. "ПриватБанк" подав апеляцію на це рішення.

У жовтні 2019-го Апеляційний суд Лондона та Уельсу задовольнив скаргу "ПриватБанку". Всесвітній арешт активів Коломойського – Боголюбова залишився чинним, а Лондонський суд розпочав розгляд за позовом Привату по суті.

Також "ПриватБанк" подав позов до суду Кіпру проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у справі про шахрайство на $5,5 млрд. Крім того, "ПриватБанк" подав позови до Окружного суду Тель-Авіва (Ізраїль) та Канцелярського суду штату Делавер (США), у яких звинувачує колишніх власників у шахрайстві та відмиванні грошей.

Геннадій Боголюбов потрапив до рейтингу найбагатших військового часу. Не потрапив у ТОП Ігор Коломойський, який минулого року посідав четверте місце, оскільки його позбавили громадянства України.

Коломойський увійшов до глобального рейтингу мільярдерів Forbes як громадянин Ізраїлю.

Статки Ігоря Коломойського за минулий рік не змінилися і оцінюються у $1 мільярд.

У світовому рейтингу мільярдерів Коломойський займає 2540 місце.

Справа

Його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов займає у рейтингу 2325 місце з оцінкою статків у $1,1 млрд.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30
Опінії
Статки Ахметова під час кривавої війни зросли на 437 мільйонів доларів!
16 січня, 16:15
Кримінал
Електроенергію, яку отримало підприємство Коломойського, продали учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії
11 січня, 17:42
Політика
Ахметов продовжує грабувати українців та скуповувати нерухомість за кордоном.
30.11.2023, 17:34
Спорт
Один з основних гаманців путінського режиму продав футбольний клуб «Челсі» за астрономічну ціну. Гроші планував віддати Біньяміну Нетаньягу.
29.11.2023, 10:09
Політика
Вартість спортбази на Прикарпатті, будівництво якої триває з 2019 року, може перевищити пів мільярда
25.11.2023, 11:37