Справи Майдану: обвинувачені у викраденні Луценка і вбивстві Вербицького вийшли з СІЗО

КРИМІНАЛ
08.08.2021, 13:15
Іван Новотний та Сергій Мисливий — обвинувачені у викраденні та катуванні Ігоря Луценка, Владислава Іваненка, Юрія Вербицького в січні 2014 року
Іван Новотний та Сергій Мисливий — обвинувачені у викраденні та катуванні Ігоря Луценка, Владислава Іваненка, Юрія Вербицького в січні 2014 року

Обвинувачені у викраденні активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в неділю, 8 серпня, вийшли із СІЗО.

Суд не зміг продовжити Івану Новотному та Сергієві Мисливому запобіжний захід.

Про це повідомляє журналістка Ольга Худецька на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Дива поки що не сталося, обидва вийшли”, – написала вона.

Худецька нагадала, що обоє обвинувачених тривалий час перебували в розшуку та були затримані лише в березні 2020-го року.

Продовжити їм запобіжний захід не змогли, адже судді Білоцерківського суду, що розглядають справу про викрадення Луценка та Вербицького, “вирішили дружно сходити у відпустку”.

Худецька зазначає, що Новотний вийшов із СІЗО об 00:01 неділі, відразу ж після закінчення терміну дії запобіжного заходу.

Мисливому оголосили нову підозру: слідство отримало інформацію про те, що він може бути не тільки виконавцем, але й організатором злочину. Вночі підозрюваному почали обирати запобіжний захід у Печерському суді, але потім в засіданні оголосили перерву до 10:00 ранку.

Я нагадаю, що один «беркутівець» цього тижня вже спетляв. Тому вихід «тітушок», яких так довго шукали та ледве знайшли, – це така собі історія. Окремо така собі історія – це синхронні виходи суддів на лікарняний для провертання такої схеми, – говорить журналістка.

Активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького викрали з приміщення Олександрівської лікарні 21 січня 2014 року. Їх катували та покинули в лісі. Луценку вдалося вижити після цих подій, Вербицький помер 22 січня біля села Гнідин під Києвом (Бориспільський район).

12 березня 2020 року правоохоронці повідомили, що затримали ще одного підозрюваного в участі у злочинній організації, яка викрала та катувала Ігоря Луценка та Юрія Вербицького –  Івана Новотного.
Того ж дня 2019-го Печерський районний суд Києва взяв під варту Сергія Мисливого, підозрюваного у цій справі.

6 серпня «Адвокатська дорадча група» повідомила, що обвинувачені можуть вийти на волю. Там пояснювали, що колегія суддів Білоцерківського суду ініціювала зміну підсудності у справі. 21 липня обвинувальний акт направили в Київський апеляційний суд для визначення підсудності. 4 серпня суд визнав безпідставною зміну підсудності та повернув справу назад.

Як зазначають у ГО, засідання в Білоцерківському суді спершу призначили на 5 серпня, а потім перенесли на ранок 6-го. Однак воно також не відбулося, бо деякі судді у відпустці.

Читайте також:
За злочини вчинені під час Революції Гідності ніхто не відповість
25.11.2021, 08:15
Щомісячно обвинувачений отримував грошове забезпечення у розмірі 31 500 рублів
вчора, 13:12
Призначено покарання – 5 років позбавлення волі
19 січня, 15:13
За хабар він обіцяв звільнити громадянина України від призову на строкову військову службу
19 січня, 10:34
Посадовці УГВ вимагали великий хабар за нестворення перешкод під час виконання тендерних угод
18 січня, 14:55