Справжній героїзм породжують лінійні вчинки й принциповість правильного світогляду

Опінії
15 червня, 18:12
Справжній героїзм породжують лінійні вчинки й принциповість правильного світогляду

А потім весна заговорила з нами пащами цвинтарних ям. Вона зняла з рукавів наших софтшелок жовті стрічки й обмотала їх чорним скотчем.

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

Приблудний місяць липких бруньок знеструмив тіла 4-х побратимів. Це були титульні імена з різномастих правих формацій: "Фрайкор", "KS", "Основа", ДУК...

Їхній рейд до небесного шатра Метафізики лишав на грішній землі неспростовне відчуття того, що всі ми одномоментно збідніли.

У мимолітну мить відчаю, коли порції землі барабанили по рельєфній кришці й обволікали труну відкривалося розуміння, що кошторис перемоги ми оплачуємо найкрупнішими купюрами: "Кобра", "Жора", "Руф", "Хаммер". І цей смуток впродовж кількох днів мутував у високовольтний азарт до знищення русскіх і насолоду дивитися з квадрокоптера на їхні розмазані на полях тіла.

З краю лисої посадки, неподалік Барвінкового друг "Да Вінчі" зупинив перший зустрічний позашляховик. Хотів дізнатися місця мінувань та найкоротший шлях до наступного хутора.

Ця ділянка фронту була для нас новою й у незнайомій місцині ми здійснювали один з перших бойових виїздів у зону вогневих активностей. Розговорилися з водієм: що? звідки? хто? коли? де? коли?..

Який організм? – з посутньою лаконічністю запитував "Да Вінчі".

ххх бригада...

Зрозуміло.

Та от везу "200-го". Якогось "Хаммера". Принаймні, так на мішку написали.

"Да Вінчі попрохав відкрити будку авта, аби перевірити, чи там наш Тарас... Застрибнув на узвишшя і розгорнув білий епіцентрівський мішок.

Відкрив верхню частину тулуба після чого навів холодний скляний погляд на мене; це був він. Тіло "Хаммера" лежало на полі бою добу, бо місцина його загибелі прострілювалася, тож ніхто з вояків не поспішав його забирати звідти.

Але сюжет історії мав зовсім інший початок. За пів години до виходу з групою (10 бійців) на покинуті капоніри "Хаммер" зателефонував Жованику. Останній воював у лавах ОДЧ "Карпатська Січ".

Їхні позиції були найближчими до пекельної місцини. Андрій знався на усіх прилеглих кущах і вигинах ландшафту, а тому міг дати детальну інфу щодо специфіки локації.

Довіра між друзями була безсумнівною, адже обидва віддавна зналися по правому двіжу.

Вихід на передній край групи "Хаммера" завважив супротивник; за кілька хвилин їх стала клеїти арта. Солідні калібри перепахували землю потужними розривами.

Тарас дав наказ виходити усім з зони ураження, а сам, разом із "Фокусом" замикав рух останнім. Обидва не дійшли прикриваючи тактичний відступ групи: з одинадцяти бійців повернулося лише дев'ять.

Зазвичай кацапи, помітивши "200-х" роблять засідку на тих, хто наважиться забрати їхні тіла. У мить граничного ризику низ живота лоскочуть судинні кришталики хвилею холоду.

Як бути з тілами наших полеглих? – Варто забрати, але ж і самому хочеться лишитися в живих.

Терези вагань завмерли на добу, допоки у Жованика не увірвався терпець. Ідучи вулицею покинутого села, на одному з розбомблених подвір'їв він знайшов одноколісну будівельну тачку; тепер можна вкрадатися на край поля.

Долаючи гравітацію ризику він підійшов до Тараса і "Фокуса" та кількома рейсами забрав побратимів із собою. Ніхто не давав жодних гарантій, що у цей час його не зніме ворожий снайпер чи чорнороб смерті, але почуття обов'язку і солідарність правого братерства часто спростовує вказівки  здорового глузду.

Іноді справжній героїзм знаходиться на поверхні лінійних вчинків і принциповості правильного світогляду. І коли особистість наважується ними керуватися небесні сили виявляють чудеса заступництва.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Розгортання московитами повномасштабної війни 24 лютого 2022 року змусило влитися у лави Збройних Сил України тих, хто досі був самостійним.
вчора, 08:54
Війна
Учасники Революції гідності та Антитерористичної операції на Донбасі об'єдналися у спецпідрозділ, який полюватиме на окупантів у тилу.
08 серпня, 07:01
Війна
43-річний уродженець Донецька Саїд Ісмагілов склав повноваження муфтія Духовного управління мусульман України "Умма" заради опору агресії.
11 червня, 18:18
Війна
Нещодавно він потрапив під потужний ворожий вогонь, у цьому бою ледь не загинув його товариш
29 травня, 11:45
Війна
Вся українська генерація і минулого, і майбутнього, і нинішнього об'єдналася проти зовнішнього історичного ворога, яким є росія.
24 квітня, 09:37
Війна
Російська тактика ведення агресії виключно терором не зазнала сильних змін, тому захисники України готові гнати ворога звідусіль.
08 квітня, 21:58