Спроба рейдерського захоплення на Харківщині: деталі

УКРАЇНА
27.07.2019, 06:02
Спроба рейдерського захоплення на Харківщині: деталі

У ніч на 24 липня була припинена спроба рейдерського захоплення аграрного підприємства «Маяк» у Валківському районі Харківської області. Так, було затримано 46 осіб у балаклавах із холодною зброєю, електрошокерами та балончиками зі сльозогінним газом.

Близько восьмої вечора до сільського підприємства під’їхали два автобуси молодиків з дубинками. Вони показали господарю документи, відповідно до яких відбулася зміна власника. «Гості» поводилися агресивно, погрожували справжньому господарю розправою.

Схема виявилася класичною: за допомогою «чорного» реєстратора з Полтавської області зловмисники на підставі підроблених документів змінили в Єдиному державному реєстрі відомості про керівника та власника підприємства на підставну особу з відверто кримінальною репутацією, після чого здійснили декілька спроб зняти грошові кошти з рахунків підприємства у банку, а також увірватись на територію ПСП «Маяк».

Завдяки оперативності силовиків вдалося своєчасно зупинити натиск зловмисників.

Як повідомив директор ПСП «Маяк» Станіслав Губський, рейдерська історія розпочалася близько двох тижнів тому. Прийшов лист від невідомого йому Михайла Леоненка з вимогою повернути величезну суму коштів. Начебто його батько Григорій Губський (зас­новник ПСП «Маяк», який помер у лютому 2019 р.) позичив у травні 2018 р. в Леоненка 78 млн грн, і наразі сума боргу складає понад 115 млн грн. У листі зазначалося, що договір позики завірив приватний нотаріус у Києві.

За словами Станіслава Губського, це було неможливо, оскільки його батько в той час був дуже хворий.

Цей лист став дуже тривожним дзвоником для всіх спадкоємців Григорія Губського — синів Станіслава й Анатолія та вдови Галини. Вони повідомили про отриманий лист у правоохоронні органи.

Керівництво «Маяка» заявляє, що загроза рейдерського захоплення підприємства залишається реальною, оскільки скасування незаконних реєстраційних дій в судовому порядку є тривалою процедурою.