США анонсували відповідь кіберудар по Росії

ВІЙНА
09.03.2021, 16:05
США анонсували відповідь кіберудар по Росії

Гібридна війна

США збираються найближчим часом організувати приховані кібератаки проти російських мереж у відповідь на атаку росії щодо ПЗ американської SolarWinds. Про це пише газета The New York Times.

Кібератаки повинні відбутися в найближчі три тижні, уточнює газета з посиланням на чиновників.

Крім того, за атаками повинні йти економічні санкції і президентський указ Джозефа Байдена про зміцнення безпеки американських мереж.

За даними NYT, передбачається, що мета контратаки буде зрозумілою для путіна, а також для спецслужб і військових росії, але «ззовні ознаки не будуть очевидними».

Газета нагадує, що 4 березня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вже розглядав цей сценарій.

«Я вважаю, що заходи, очевидні для Росії і при цьому напевно не очевидні для решти світу, можуть бути найбільш ефективним методом, яким США можуть позначити рамки і показати можливості відповіді», - заявив він.

США підтвердили інформацію про кібератаки на ПЗ SolarWinds в грудні 2020 року. Минулого місяця влада США заявила, що дасть відповідь на кібератаки проти американської інфраструктури протягом декількох тижнів, причому набір заходів буде включати не тільки санкції. Про це, зокрема, заявив помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв'ю телеканалу CBS.

При цьому на усунення наслідків масштабної кібератаки росії проти США піде кілька місяців.

«По-перше, ми попросили наше розвідувальне співтовариство провести подальшу роботу по визначенню масштабу шкоди, - поінформував він.
- Ми перебуваємо в процесі. Я сказав, що на це підуть тижні, не місяці, поки ми підготуємо відповідь. Відповідь буде включати набір інструментів - видимих ​​і невидимих. Це будуть не просто санкції ».
«Реагування на ряд таких дій вимагає більш всеосяжного набору інструментів. Ось що адміністрація США має намір зробити, - зазначив Салліван. - Ми перебуваємо в процесі ».

Нагадаємо, що мова йде про злом програмного забезпечення Orion компанії SolarWinds в березні 2020 року. Російським спецслужбам вдалося включити вірус в оновлення Orion, завантажене і використане потім тисячами клієнтів SolarWinds, серед яких були урядові установи США та понад 400 найбільших американських компаній.

Про це йшлося в опублікованій в грудні 2020 року спільній заяві апарату директора Національної розвідки США, ФБР та Агентства щодо забезпечення інфраструктурної та кібербезпеки.

Колишній держсекретар Майкл Помпео виклав версію, згідно з якою до цього нападу причетна росія.

Пізніше кілька експертів припустили, що мова йде про масштабну кібероперацію з метою збору розвідувальної інформації. В кінці січня прес-секретар Білого дому Джен Псакі повідомила, що президент США Джо Байден доручив спецслужбам країни провести повну оцінку цієї кібератаки і можливу причетність росії до її організації.

Заступник помічника президента США з національної безпеки Енн Нюбергер раніше вказала на необхідність інвестицій в підвищення рівня безпеки критично важливих комп'ютерних мереж уряду. Вона також розповіла, що президент США Джо Байден має намір підписати ряд указів з цього питання.

Вона повторила позицію Вашингтона, згідно з якою мова йде «не про єдиний випадок зловмисної діяльності в кіберпросторі, ймовірно, російського походження».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Спецслужби країни-агресора давно та активно займаються інформаційним тероризмом, повідомляючи про замінування закладів освіти.
27 січня, 08:17
"Шукаємо за піснями "Любе". Як блогери розслідують перекидання військової техніки до кордонів України
17 січня, 14:55
Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення.
16 січня, 18:28
Путіну не потрібна затяжна війна, але він готовий до дій
16 січня, 14:55
Українці більш у 20 країнах світу вийшли на акцію #SayNOtoPutin/СкажиПутіну_НІ
09 січня, 19:05