США будуть захищати Фінляндію та Швецію від росії і без п’ятої статті НАТО

СВІТ
18.05.2022, 22:00
Президент США Джо Байден
Президент США Джо Байден

Джо Байден запевнив, що США готові допомагати двом північноєвропейським країнам навіть у період до їх вступу до Альянсу

Сполучені Штати підтримують вступ до Північноатлантичного альянсу Фінляндії та Швеції. Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє видання «Голос Америки».

«Швеція та Фінляндія ухвалили важливе рішення про вступ до НАТО після ретельних та всебічних демократичних процесів у кожній країні», – зазначив Джо Байден, нагадавши про гарантії безпеки від НАТО для мільярду людей в США та Північній Америці.

«Моя відданість НАТО і статті 5 (про військову допомогу будь-якій із країн Альянсу від усіх інших членів НАТО у випадку нападу на неї третьої сторони – ред.) є непохитною», – запевнив президент США.

Разом з тим, Байден запевнив, що Сполучені Штати готові допомагати двом північноєвропейським країнам навіть у період до вступу цих країн до складу НАТО.

«США будуть співпрацювати з Фінляндією та Швецією, щоб зберігати пильність щодо будь-яких загроз нашій спільній безпеці, стримувати та протистояти агресії або загрозі агресії», – наголосив президент США.

Читайте також:
Війна
ЦРУ вже отримало «більше свободи» для обміну інформацією з малійцями.
15:21
Політика
ЄС побоюються, що стануть жертвою торговельної війни між Вашингтоном і Пекіном.
08:35
Політика
В ході цього процесу Лукашенко почав торгувати політичними в’язнями.
07:42
Війна
Наразі складно передбачити, що буде вигідніше Китаю — замороження війни чи її продовження.
вчора, 13:26
Політика
Привітав з днем народження та «молиться» за його здоров’я.
11 вересня, 14:39
Політика
Вона вважає репресії уряду США щодо нелегальних іммігрантів вона вважає «доброю справою»
08 вересня, 13:34