США хочуть захистити свободу судноплавства у Чорному морі

СВІТ
11.04.2023, 13:40
США хочуть захистити свободу судноплавства у Чорному морі

Група американських сенаторів розробила проект закону про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

У ньому, серед іншого, йдеться про необхідність забезпечити вільне судноплавство у чорноморському басейні, а також забезпечити присутність кораблів НАТО для стримування російської агресії, пише Центр Транспортних Стратегій.

«Оскільки США продовжують допомагати нашим українським партнерам на передовій, нам потрібно дивитися вперед і робити інвестиції в уразливі регіони, де росія активно сіє розбрат», – так пояснила закон авторка, сенаторка від штату Нью-Гемпшир Джин Шагін.

Одним із таких уразливих регіонів є басейн Чорного моря.

Документ містить сім принципів чорноморської політики США. А саме:

  • активне стримування посилення позицій росії в регіоні і захист свободи судноплавства в Чорному морі,
  • розробку довгострокової скоординованої стратегії зміцнення безпеки членів НАТО і Європейського Союзу,
  • розвиток регулярної ротаційної морської присутності США та НАТО в Чорному морі.

Крім того, документ передбачає розвиток економічної співпраці між Сполученими Штатами та чорноморськими державами (Туреччина, Румунія, Болгарія, Молдова, Україна та Грузія).

Крім того, США планують розвивати демократичні інституції у країнах регіону, та зміцнювати співпрацю між ними передусім через різні програми в межах Ініціативи трьох морів, де Україна є учасником та партнером.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ВМС Туреччини ввели в експлуатацію універсальний десантний корабель Anadolu, що став першим у світі носієм ударних БПЛА.

Десантний корабель УДК Anadolu призначений для проведення тривалих морських боїв на далекій дистанції, операцій з надання гуманітарної допомоги, роботи в якості командного центру.

Читайте також:
Світ
Вчені прогнозують супер-Ель-Ніньйо: світ може зіткнутися з безпрецедентною спекою.
вчора, 13:05
Світ
Власник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск став першим у світі доларовим трильйонером.
вчора, 08:35
Світ
США вийшли на перше місце у світі за обсягами експорту нафти, випередивши Саудівську Аравію та рф, які традиційно домінували на цьому ринку.
11 червня, 16:39
Світ
Албанці змусили владу зняти прапори «Ізраїлю»: народ не дозволив принизити свою країну.
10 червня, 15:02
Світ
Так хочуть пришвидшити розгляд справ.
09 червня, 17:51
Світ
Після поштовхів у кількох країнах регіону оголосили попередження про цунамі, однак згодом їх скасували або знизили рівень загрози.
09 червня, 11:00