США і Тайвань спільно протидіятимуть загрозам КНР на морі

СВІТ
27 березня, 08:59
США і Тайвань спільно протидіятимуть загрозам КНР на морі
Фото: Straits Times

Адміністрація Джозефа Байдена уклала свою першу угоду про співробітництво з острівною Китайською Республікою.

У ній ідеться про створення спільної озброєної берегової охорони для координації дій на морі проти провокацій КНР, повідомило видання "Reuters".

Білий дім запевнив, що не дасть Пекіну чинити будь-який тиск на Тайбей із метою загарбати суверенний острів.

Відповідно до угоди США допоможуть Тайваню модернізувати наявну берегову охорону новими кораблями, які будуть застосовані на випадок війни з комуністичним Китаєм, а також сформують окремий спільний підрозділ швидкого реагування.

«Наша країна як відповідальна і зацікавлена ​​сторона в Індійсько-Тихоокеанському регіоні готова посилити свою присутність на морі. Ми сподіваємось, що з новою береговою охороною наші обидві країни створять міцніші партнерські відносини та разом допомагатимуть іншим регіональним державам ставати вільними й відкритими», — прокоментував подію посол Китайської Республіки у Вашингтоні Гсяо Бі-хім.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що президент Тайваню вважає останні маневри військових літаків і кораблів КНР поблизу незалежного та демократичного острова умисною провокацією задля дестабілізації ситуації в регіоні.

Читайте також:
Володимир Зеленський, Ґітанас Науседа, Еґілс Левітс ​і Керсті Кал'юлайд ​візьмуть участь у святкуванні польського Дня Конституції.
03 травня, 09:42
Посольство США на Росії рекомендує співвітчизникам, у яких закінчується термін дії російської візи, покинути країну до 15 червня.
30 квітня, 19:12
Раніше суданці відмовилися від будівництва російської військової бази.
29 квітня, 18:25
Ручний путінський урядовець знову подав голос, аби заявити про готовність Кремля до чергового протистояння з "клятим Заходом".
27 квітня, 09:18
Вона порадила послу впасти на коліна перед українським народом, який його одноплемінники знищували, а тепер намагаються перетворити у рабів.
26 квітня, 21:05
Московія таки погодилася відвести свої війська від України. Головна причина – американські санкції.
24 квітня, 17:56