США можуть визнати росію державою-спонсором тероризму

СВІТ
11 травня, 13:25
Сенатори Річард Блументаль та Ліндсі Грем
Сенатори Річард Блументаль та Ліндсі Грем
Фото: CSPAN

До Сенату США внесли резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму

У Сенаті США зареєстрували резолюцію, що визнає московію державою-спонсором тероризму. Співавторами проекту виступили демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

У резолюції зазначено, що Сенат вважає дії режиму кремлівського бункерного щура владіміра путіна актами тероризму і закликає держсекретаря США визнати московію державою, яка спонсорує тероризм.

У резолюції сенатори визначили низку підстав для такого визначення. Серед них:

  • За вказівкою володимира путіна уряд росії продовжує впроваджувати акти міжнародного тероризму проти політичних опонентів та інших країн;
  • З 2014 року уряд росії підтримує сепаратистів, причетних до насильства проти мирних громадян України у регіоні Донбасу;
  • рф поширює терор по всьому світі через приватні військові мережі найманців, такі як група Вагнера;
  • У лютому 2022 року понад 400 російських найманців із групи Вагнера прибули в Київ за наказом Кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;
  • 14 березня 2022 діючий голова ОБСЄ Збігнєв Рау заявив, що дії уряду рф в Україні проти мирного населення та цивільної інфраструктури, є “державним тероризмом”;
  • 17 березня 2022 року президент Володимир Зеленський закликав світ визнати росію державою-терористом;
  • 27 квітня 2022 року Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що “без сумніву, росіяни тероризують народ України”;
  • За наказом володимира путіна росія продовжує вчиняти військові злочини, наказуючи та даючи дозвіл атакувати мирні центри в Чечні, Грузії, Сирії, Україні, що призвело до незліченної кількості смертей цивільних чоловіків, жінок і дітей;
  • Військові росії здійснили незліченну кількість вбивств невинних громадян і намагались заховати свої звірства у масових могилах по всій Україні.

"Це визнання буде важливим в американському законодавстві. Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра", – цитує Ліндсі Грема Голос Америки.

"Впродовж 20 років він (путін ред.) уникав відповідальності за вбивства. То ж зараз настав час визнати його тим, що відповідає його діям. Він терорист. І Росія – в руках держави-терориста, якою управляє путін", – заявив Грем.

“Чим більше ми зробимо, щоб ізолювати Росію, тим сильнішою буде наша позиція. І ця ініціатива пропонує таку перспективу”, - заявив сенатор Блументаль.

Читайте також:
Війна
ЗАЕС залишається окупованою військами РФ із 4 березня.
14:45
Кримінал
Російські окупаційно-терористичні сили не припиняють здійснювати цілодобові обстріли Харкова з далекобійних і реактивних систем.
21 червня, 21:45
Світ
Литва 18 червня перестала пропускати транзитні поїзди з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу
20 червня, 15:35
Війна
8 років обласний центр Донеччини не знав бомбардувань, допоки 24 лютого російські окупаційно-терористичні сили не вдерлися в Україну.
18 червня, 08:09
Війна
Командування російських окупаційних сил віддало в оренду найманцям путінського кухаря Євгєнія Прігожина мінімум один штурмовик Су-25.
13 травня, 21:45
Історія
25 років тому було підписано "мирний договір" між ЧРІ та росією
12 травня, 16:40