США передадуть Україні ще одну систему Patriot – ЗМІ

ВІЙНА
12 червня, 10:03
США передадуть Україні ще одну систему Patriot – ЗМІ

Нідерланди також передадуть Україні 3 пускові установки та радіолокаційну станцію (РЛС) до зенітного ракетного комплексу Patriot.

США відправлять Україні ще один ракетний комплекс Patriot – таке рішення ухвалив президент Джо Байден. Це буде друга система Patriot, яку Штати передадуть Україні, хоч Пентагон регулярно постачає для них ракети.

Про це з посиланням на американських чиновників повідомляють New York Times та Associated Press.

За словами чиновників, рішення Байден ухвалив минулого тижня після серії зустрічей на високому рівні та внутрішніх дебатів про те, як задовольнити нагальні потреби України у протиповітряній обороні, не ставлячи під загрозу боєздатність США.

Нову систему Patriot — другу, відправлену Сполученими Штатами в Україну — буде доставлено з Польщі, де вона захищає ротаційні сили американських військ, які повертатимуться додому.

Система, за словами представників США, може бути розгорнута на передовій лінії України протягом найближчих кількох днів, залежно від необхідного їй технічного обслуговування чи модифікацій.

Нагадаємо, що Німеччина спільно з іншими союзниками надасть Силам оборони України 100 ракет-перехоплювачів до систем протиповітряної оборони Patriot.

Про це повідомив голова німецького оборонного відомства Борис Пісторіус.

Він повідомив, що крім Берліна у цій ініціативі також взяли участь Данія, Нідерланди та Норвегія.

«Партія з 32 перехоплювачів була передана за останні дні, а решту 68 буде надано найближчими тижнями», – заявив Пісторіус.

Глава Міноборони Німеччини також зазначив, що нещодавно він їздив до Одеси та побачив наслідки російських ударів по місту. Пісторіус висловив думку, що ракети-перехоплювачі допоможуть «захистити інфраструктуру та зберегти життя людей в Україні».

Нагадаємо, що у квітні цього року Німеччина оголосила про передачу Україні ще одного зенітно-ракетного комплексу Patriot через збільшення російських ракетних атак.

Нідерланди передадуть Україні 3 пускові установки та радіолокаційну станцію (РЛС) до зенітного ракетного комплексу Patriot.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на своїй сторінці у X (колишній Twitter).

Нідерланди виділяють новий пакет у розмірі € 138 мільйонів для важливих ремонтів енергетичної інфраструктури, гуманітарної допомоги та ініціатив з відновлення економіки.

«Але немає сенсу у відбудові без потужних збройних сил. Тому ми також продовжуватимемо надавати військову підтримку. Ми ведемо переговори з міжнародними партнерами про постачання системи Patriot в Україну. Нідерланди передали для цього радар і три пускові системи», – повідомив Марк Рютте.

У квітні 2023 року, Україна в межах військової допомоги вже отримала від Нідерландів дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу Patriot та неназвану кількість зенітних керованих ракет до них.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
А росіяни продовжують безкарно атакувати військову інфраструктуру Полтавщини.
05 липня, 15:17
Війна
ЗСУ для захисту повітряного простору від ворожих цілей стали використовувати установки під назвою Cheetah.
05 червня, 17:55
Війна
«Це було нелегким рішенням, тому що у нас їх не так багато»
14 травня, 16:44
Війна
Прем’єр Данії Метте Фредеріксен закликала країни ЄС передати Києву системи Patriot
14 травня, 11:45
Війна
Пентагон веде перемовини з країнами операторами систем Patriot
01 травня, 09:32
Війна
Мобільні вогневі групи українських захисників несуть цілодобову варту. Навіть, здавалося, у відносно спокійній Чернівецькій області.
15 квітня, 06:01