США підтримуватимуть Україну незалежно від результатів виборів до Конгресу, - Держдеп

СВІТ
20.10.2022, 11:05
США підтримуватимуть Україну незалежно від результатів виборів до Конгресу, - Держдеп

Водночас у Республіканській партії США є розбіжності стосовно допомоги Україні

Підтримка України, яку забезпечує зараз адміністрація США, залишиться непорушною за будь-якої політичної конфігурації, що складеться в Конгресі після виборів.

Про це заявив на брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведан Пател.

"Наша відданість українським партнерам не просто непохитна, вона є залізною. І ми продовжуватимемо вживати заходів і робити все можливе, аби Україна мала все потрібне, щоб захистити себе, захистити свою територіальну цілісність", - наголосив офіційний представник Держдепу.

За його словами, Сполучені Штати докладатимуть зусиль, аби забезпечити найкращі можливі позиції для України за столом переговорів, хоч би коли б цей переговорний процес розпочався.

Пател також поінформував, що Держдепартамент регулярно контактує з Конгресом у питаннях, пов’язаних із зовнішньою політикою та національною безпекою – як з демократичною більшістю, так і з республіканською меншістю.

Але у Республіканській партії є розбіжності щодо того, як довго слід надавати американську допомогу Україні.

Після листопадових виборів партія може отримати контроль над Палатою представників.

Про це пише Politico із посиланням на представника Ради національної безпеки США.

Зазначається, що Адміністрація Джо Байдена проситиме Конгрес допомагати Україні "так довго, як буде потрібно", але представники адміністрації готові до того, що Конгрес "закрутить гайки", якщо республіканці отримають контроль над Палатою представників.

Лідер меншості Кевін Маккарті - ймовірний спікер Палати представників від Республіканської партії в наступному році - попередив цього тижня, що він скоротить фінансування США для боротьби України проти росії. Це був не перший сигнал для адміністрації Байдена про те, що республіканські законодавці з обережністю ставляться до тривалої фінансової підтримки Києва.

Водночас для багатьох у Конгресі, включно з деякими республіканцями, коментарі Маккарті лише посилили нагальність ухвалення пакету допомоги Україні у грудні, перш ніж республіканець, ймовірно, візьме у свої руки владу у Палаті представників.

Помічники Байдена вважають, що Маккарті залишить можливість допомоги для Україні відкритою, принаймні на деякий час, хоча і може наполягати на менших обсягах допомоги.

Вони також прогнозують внутрішній тиск з боку республіканців, таких як Браян Фітцпатрік і Мітч Макконнелл, щоб продовжити виділення грошей. Їхній розрахунок полягає в тому, що якщо гроші припиняться, Україна постраждає, а росія вийде переможцем, то це завдасть політичного удару по Республіканській партії.

Є деякі ознаки того, що на цьому фронті Білий дім може мати союзників у Конгресі, очолюваному Республіканською партією, або, принаймні, доброзичливців.

Білий дім не робив попередження українському уряду про можливість припинення допомоги, якщо республіканці візьмуть під контроль хоча б одну палату Конгресу. Але помічники Білого дому заявили, що Київ добре ознайомлений про таку імовірність.

Читайте також:
Світ
Глибокий німецький антиамериканізм, інфантилізм і Стокгольмський синдром істотно вплинули на чинного федерального канцлера.
22 січня, 07:01
Економіка
Війна на полі бою в Україні все ще у самому розпалі, але принаймні на економічному фронті перемога Заходу над РФ уже не за горами.
20 січня, 20:23
Світ
Саулі Нійністьо з тривогою озирається на Схід, звідки на Україну насунулася грізна воєнна потуга Росії з метою знищення та підкорення.
15 січня, 18:42
Опінії
Чи буде Мамай на пательні?
14 січня, 11:18
Опінії
Історія з призначенням посла України в Болгарії добре не закінчиться
29.12.2022, 10:35
Опінії
Не сняться українські діти, котрі щодень відлітають у засвіти від рашистського заліза?
29.12.2022, 09:15