США планують придбати ЗРК середньої та великої дальності для України – CNN

ВІЙНА
27 червня, 10:35
США планують придбати ЗРК середньої та великої дальності для України – CNN

Оголосити про рішення мають цього тижня

США планують уже цього тижня оголосити про закупівлю для України передових зенітно-ракетних систем середньої та великої дальності.

Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Також, імовірно, буде оголошено про іншу військову допомогу Україні, включно з додатковими артилерійськими боєприпасами та контрбатарейними радарами.

Зазначається, що українські посадовці просили надати ЗСУ систему протиракетної оборони Nasams, яка може вражати цілі на відстані понад 160 км, хоча для цього військовим потрібно буде пройти відповідне навчання.

Президент США Джо Байден нещодавно оголосив, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні «більш сучасні ракетні системи та боєприпаси».

Довідково

NASAMS (англ. Norwegian Advanced Surface to Air Missile System — норвезька вдосконалена ракетна система земля — повітря) — розподілена та мережева складова протиповітряної оборони. NASAMS стала першою наземною системою, де були використані ракети AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium Range Air-to-Air Missile — вдосконалена ракета повітря — повітря) та перша на Заході ракетна система з наведенням за локатором. Використані в системі ракети називають SL-AMRAAM (Surfaced Launched AMRAAM — запущені з землі AMRAAM)

Системи “NASAMS” виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg.

США планують придбати ЗРК середньої та великої дальності для України – CNN_1

Дальність стрільби системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

Для забезпечення живучості всього комплексу, пускові можуть розосереджуватися від ПКВ або РЛС на дальності до 25 кілометрів. Зв'язок між елементами комплексу може підтримуватися як по дротовій, так і по бездротовій лінії зв'язку. Для забезпечення зв'язку використовуються комутаційні системи від компанії «Thales Communication», побудовані на комутаторі TAS 300.

NASAMS експортували до Іспанії, Фінляндії, та Нідерландів. Уряд Чилі також замовив системи NASAMS.

Декілька систем NASAMS використовували для охорони повітряного простору навколо Білого дому та для охорони повітряного простору над містом Вашингтон під час інаугурації Президента США в 2005 році.

Читайте також:
Війна
Ще чотири САУ будуть поставлені найближчим часом.
вчора, 12:37
Світ
Ракета Cakir, має радіус дії понад 150 кілометрів
вчора, 10:25
Війна
Також Україна отримає значну кількість ракет для РСЗВ
11 серпня, 10:13
Війна
Українські морські піхотинці отримали першу партію з 50 броньованих машин Kirpi турецького виробництва.
09 серпня, 16:34
Світ
Угода стосуватиметься закупівлі урядом Німеччини винищувачів F-35, а також боєприпасів та обладнання для них
29 липня, 12:29