США посилюють тиск на Туреччину та ОАЕ, щоб вони обмежили торгові зв'язки з росією

СВІТ
03.02.2023, 17:24
США посилюють тиск на Туреччину та ОАЕ, щоб вони обмежили торгові зв'язки з росією

За останній рік ОАЕ і Туреччина стали притулками для російських грошей

США повідомили Об’єднаним Арабським Еміратам (ОАЕ) і Туреччині, що їх економічні та фінансові зв’язки з росією перешкоджають зусиллям стримати вторгнення рф в Україну.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Bloomberg.

Як зазначає видання, за останній рік ОАЕ і Туреччина стали притулками для російських грошей, що ускладнило зусилля США зібрати єдиний фронт проти диктатора владіміра путіна.

Браян Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки, зустрівся з турецькими офіційними особами, щоб обговорити занепокоєння США щодо зростання експорту, який включає американські товари.

За інформацією Bloomberg, представники США закликали Туреччину перекрити потік товарів до росії. Вони попередили своїх колег, що експортно-контрольовані товари на десятки мільйонів доларів надходять до росії та можуть бути використані оборонною промисловістю для розширення конфлікту.

"З березня по жовтень минулого року десятки турецьких експортерів відправили в росію товарів на суму близько 800 млн доларів, у тому числі 300 млн доларів устаткування та ще 80 млн доларів в електроніці", - уточнили експерти.

Деякі із застережень Вашингтона спонукали до дій. Усі п’ять турецьких банків, які брали участь у російській платіжній системі "Мир", вийшли з неї після попередження США 2022 року. Після аналогічних попереджень турецькі авіакомпанії працюють над припиненням обслуговування російських компаній.

Так само, пише видання, була попереджена влада ОАЕ, з якою представники Мінфіну США зустрілися під час регіонального туру.

"ОАЕ підтримували зв’язки як з Україною, так і з росією, оскільки війна розколює великі світові держави. Правитель країни Перської затоки їздив на зустріч з путіним у жовтні на тлі загострення конфлікту", - уточнює Bloomberg.

В ОАЕ Нельсон обговорив кроки для припинення ухилення від санкцій, а також повідомив офіційним особам, що поглиблення фінансових зв’язків ОАЕ з Москвою заважає їхнім зусиллям ізолювати росію. Особливу увагу було приділено ролі, яку зіграли підприємства ОАЕ у передачі іранських безпілотників рф та дозволили Тегерану обійти санкції на експорт нафти. У четвер, 2 лютого, США оприлюднили заяву, в якій говориться, що переговори в ОАЕ були зосереджені на "координації щодо незаконних фінансів та інших регіональних питань".

Читайте також:
Опінії
Голова держави Андрій Єрмак оголосив про підготовку до нових міжнародних перемовин. Перемога України скасовується блазнями з Банкової.
13:40
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Політика
Лідери фракції «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла заявили, що термін повноважень Зеленського закінчився
12 червня, 09:33
Світ
Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.
06 червня, 10:25
Політика
Китай хоче, щоб росія продавала йому газ за внутрішньоросійськими цінами, - Financial Times
03 червня, 18:21
Опінії
Чому Захід та росія конфліктують уже тисячоліття?
31 травня, 09:03