США продовжили дозвіл на експорт аграрної продукції та добрив з росії

СВІТ
18 січня, 15:35
США продовжили дозвіл на експорт аграрної продукції та добрив з росії

Санкції не поширюються на виробництво, продаж та транспортування сільськогосподарських товарів

Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) видало новий дозвіл на здійснення операції з контрагентами з московії, пов’язаних із торгівлею сільськогосподарськими товарами, добривами, ліками та медичними приладами.

Як повідомляється на сайті Мінфіну США, генеральна ліцензія 6C замінює видану в липні 2022 року ліцензію 6В.

Згідно з документом, запроваджені США проти московії санкції не поширюються на виробництво, продаж та транспортування сільськогосподарських товарів (у тому числі кормів, насіння та добрив), обладнання, ліків, медичних виробів...

Також продовжено дозволи на операції з паперами телекомунікаційного холдингу VEON, що належить росіянам, та "Транскапіталбанком" для потреб Афганістану.

У липні 2022 року Міністерство фінансів США зняло обмеження, які могли ускладнювати експорт російської сільськогосподарської продукції та добрив, а також постачання до рф ліків та медичних товарів.

Мінфін США тоді наголошував, що США не запроваджували санкцій щодо експорту сільськогосподарської продукції з, до або за участю московії.

Водночас Мінфін США у своєму роз’ясненні констатувало, що пов’язані з експортом сільгосппродукції з московії або за її участі операції могли потрапити під санкції, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Це рішення передувало підписанню угод про відновлення експорту аграрної продукції з українських портів, який блокувала московія.

Скасування санкцій, що могли б перешкоджати експорту добрив або продовольства з росії, було вимогою російської сторони у переговорах про розблокування експорту зерна з українських портів на переговорах за участі Туреччини та ООН.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Війна проти України коштує Росії її економіки, військового потенціалу, місця на світовій арені та людських життів, які вже не відновити.
15 березня, 18:55
Виміри
Натомість в Україні "АльфаБанк" провів ребрендинг та отримує рефінансування від НБУ
08 березня, 15:15
Економіка
Дефіцит бюджету за зазначений період, за даними Мінфіну рф, становив 2,581 трлн руб.
07 березня, 11:01
Війна
Metro не відмовилася приймати оплату картками «Мир» Сбербанку та продовжує реалізовувати нові проєкти на росії
28 лютого, 17:30
Війна
До "чорного списку" ввійшли й члени родини пригожина.
27 лютого, 19:52
Економіка
Україна спромоглася конфіскувати лише два суверенні російські активи за рік.
25 лютого, 13:05