США провели ракетні пуски в Румунії

СВІТ
27.11.2020, 16:10
РЕАКТИВНА СИСТЕМА ЗАЛПОВОГО ВОГНЮ HIMARS.
РЕАКТИВНА СИСТЕМА ЗАЛПОВОГО ВОГНЮ HIMARS.

Пуски провели з установок, які можуть дістати до окупованого Криму

Як повідомляє Новинарня, Американські військові провели навчання в Румунії з реактивними системами залпового вогню HIMARS, здатними дістатися окупованої Євпаторії на Кримському півострові.

Операцію розпочали 19 листопада на авіабазі Рамштайн у Німеччині, повідомляє в понеділок, 23 листопада, видання Forbes.

Так, сухопутні війська США перекинули декілька ракетних пускових установок великої дальності на узбережжя Чорного моря, випустили кілька ракет, а потім спішно повернули ракетні комплекси на безпечну базу в Німеччині. Усе це було зроблено протягом кількох годин.

“Ця одноденна місія нової артилерійської бригади Сухопутних військ, що базується в Європі, полягала в підготовці до сучасної війни із застосуванням новітніх технологій. Це очевидно був сигнал, адресований Москві. Армія США в Європі відновила свою вогневу міць великої дальності. І росіяни повинні знати про це”, – пише Forbes.

Так, солдати 1-го дивізіону 77-го полку польової артилерії 41-ї артилерійської бригади завантажили в американські транспортні літаки MC-130J дві реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS разом з розрахунками з трьох осіб.

С-130 доставили HIMARS до Румунії. Розрахунки зробили вивантаження, доїхали до румунського навчального полігону, випустили ракети в Чорне море, а потім повернулися на аеродром, знову завантажили системи в літаки й полетіли до Німеччини.

Солдати, прикомандеровані до 1-го батальйону 77-го польового артилерійського полку, розвантажують свої HIMARS з 352-го
Солдати, прикомандеровані до 1-го батальйону 77-го польового артилерійського полку, розвантажують свої HIMARS з 352-го
Дві румунські реактивні установки запустили ракети в Чорне море під час навчань
Дві румунські реактивні установки запустили ракети в Чорне море під час навчань "Швидке проникнення"

У сухопутних військах, а також у Корпусі морської піхоти, де теж є такі системи, операції із застосуванням HIMARS називають “швидким проникненням”.

“Це новий підхід до забезпечення потужної вогневої підтримки сухопутних військ у бою. Замість повільного перевезення залізничним транспортом або своїм ходом по дорогах реактивні системи залпового вогню сьогодні можна швидко перекидати в повітрі. Це означає, що вони можуть з’явитися практично в будь-якому місці, де поблизу є аеродром”, – додає автор тексту Девід Екс.

Журналіст також акцентував, що такі 12-тонні реактивні системи залпового вогню здатні нести шість ракетних снарядів і долати відстань до 64 кілометрів. Або навіть до 500 кілометрів – з однією ракетною системою.

До слова, від румунського узбережжя до окупованого Криму усього 300 кілометрів по Чорному морю.

Журналіст підкреслив, що такі РСЗВ, які оперативно перекинуто до Румунії й так само оперативно вивезено звідти, є серйозною та непередбачуваною загрозою для російських військ у регіоні.

Читайте також:
Після випадку з британським есмінцем "Defender" Кремль вирішив показово розбомбити кораблі умовного противника у Севастопольській бухті.
03 липня, 16:45
Воїни 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України відбули на міжнародні навчання Saber Guardian-21 до Угорщини.
26 травня, 14:25
В Європі розпочинаються масштабні навчання Defender Europe-21
05 травня, 13:37
У східній частині Чорного моря відбулися спільні навчання кораблів постійного підрозділу НАТО (SNMG2) і берегової охорони Грузії.
19 березня, 12:46
Вперше в історії вітчизняних Сил спеціальних операцій у Карпатах відбулися спільні з литовськими колегами навчання з гірської підготовки.
18 березня, 11:27
Починаються найбільші військові маневри
16 березня, 16:05