США та Велика Британія звинуватили РФ у застосуванні космічних супутників для військових цілей

ПОЛІТИКА
24.07.2020, 15:34
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: glavcom.ua

Йдеться про загрозу «мирному використанню космосу» та загрозу для супутників.


США та Велика Британія звинуватили Російську Федерацію у випробуваннях протисупутникової зброї в космосі. Про це повідомляє The Guardian.

Глава нових космічних сил США генерал Джон Реймонд, заявив, що випробування снаряда, проведене 15 липня, було «ще одним свідченням безперервних зусиль Росії по розробці і випробуванню систем космічного базування і відповідало опублікованій Кремлем військовій доктрині застосування зброї, яка піддає ризику космічні активи США і союзників».

Рейманд також зазначив, що зброя була запущена з одного або з двох супутників, які маневрували поруч з урядовим супутником США на початку цього року.

Росія наполягала на тому, що її космічна діяльність носить виключно мирний характер, але за словами Реймонда, діяльність космічного апарату, що брав участь у запуску, не відповідає його офіційному призначенню інспекційного супутника.

Глава космічного управління Британії Харві Сміт теж висловив стурбованість, тим, як Росія випробувала один зі своїх супутників, запустивши снаряд з характеристиками зброї. Але далі стурбованості справа в американців і британців поки що не йде.

Хоча високопосадовці цих великих держав усвідомлюють деякі з ризиків пов'язаних з діями РФ.

«Вони загрожують мирному використанню космосу і можуть призвести до утворення сміття, яке може становити загрозу для супутників і космічних систем, від яких залежить світ. Ми закликаємо Росію уникати подальших подібних випробувань. Ми також закликаємо Росію продовжувати конструктивну роботу з Британією та іншими партнерами щодо заохочення відповідальної поведінки в космосі» – зробив заяву Сміт, яка, втім, владу РФ здатна хіба лише насмішити.

Читайте також:
Мета китайської місії – зібрати та доставити на Землю близько 2 кілограмів космічного пилу або гірських порід.
01.12.2020, 19:36
Інженери космічного центру Кеннеді взялися збирати ракету багаторазового використання "Artemis I" для подорожі на Місяць.
01.12.2020, 10:33
Гео Лерос розкрив дані про причетність Тищенка до вбивств, рекету і торгівлі героїном
13:45
Міжнародні санкції, накладені на РФ за окупацію Криму, збиття літака MH-17 і подібні злочини, – діють, а холодильник перемагатиме телевізор.
08:59
Суддя, який виніс відповідне рішення, звик не декларувати власне майно та раніше покривав одіозного суддю Вовка.
вчора, 17:08