США виділять 100 млн доларів на підготовку українських військових льотчиків
Палата представників, проголосувала про збільшення військового бюджету США на додаткові 37 млрд до 840 млрд доларів.
Нижня палата американського парламенту, Палата представників, проголосувала про збільшення військового бюджету США на додаткові 37 млрд до 840 млрд доларів.
Відносно України однією з найголовніших деталей цих змін є виділення 100 млн доларів на підготовку українських військових льотчиків з 1 млрд доларів для безпосередньої допомоги нашій країні (це додаткове асигнування, не пов'язано із ленд-лізом).
Про включення саме цієї позиції в оновлений бюджет на наступний американський фінансовий рік, який починається 1 жовтня, повідомило The New York Times.
Водночас необхідно зазначити, що закон ще має бути проголосований Сенатом та отримати підпис президента США. Це цілком ймовірно через те, що голоси за цей варіант бюджету розподілились у вигляді 329 "за" і 101 голос "проти". А питання збільшення підтримки України не було дискусійним взагалі.
Також не слід плутати ці фінансові зміни із проектом закону про навчання українських пілотів, який також винесений на розгляд Конгресу. Ці шляхи, судячи з усього, є паралельними. Але схоже не те, що початок навчання може розпочатися не раніше 1 жовтня. Що також співпадає із початком американського ленд-лізу для України.
Закон також передбачає підвищення зарплати військовослужбовцям майже на 5%, обмеження можливостей адміністрації Байдена продавати винищувачі F-16 Туреччині та зобов’язує боротися з прихильниками переваги білої раси та неонацистами у федеральних правоохоронних органах.
Законопроєкт також містить положення, спрямовані на зменшення кількості загиблих і поранених серед цивільного населення внаслідок військових операцій США. І це скасує закон 2002 року, що санкціонує вторгнення в Ірак, який розтягували кілька адміністрацій, щоб виправдати військові дії по всьому світу.
«У нас складне середовище загроз, коли ви дивитесь на росію, Китай та Іран, – сказав член Конгресу Адам Сміт, демократ від Вашингтона та голова Комітету зі збройних сил. – Війна в Україні є нищівною загрозою миру, стабільності та демократії не лише у Східній Європі, а й у всьому світі, над якою ми працюємо з партнерами, щоб спробувати усунути її. Тому ми повинні переконатися, що у нас є сильний законопроєкт».