США впровадять санкції проти терористів

СВІТ
22 квітня, 09:25
США впровадять санкції проти терористів

США можуть вперше запровадити санкції проти підрозділу ЦАХАЛу

Підрозділ Армії оборони Ізраїлю може вперше зіткнутися з санкціями США через поводження з палестинцями на окупованому Західному березі річки Йордан.

Про це повідомляє The Guardian.

Офіційні особи Державного департаменту США підтвердили, що готуються запровадити санкції проти батальйону Армії оборони Ізраїлю «Нецах Єгуда», який звинувачують у серйозних порушеннях прав людини через поводження з палестинцями, повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Цей надзвичайно важливий крок, який стане першим випадком, коли уряд США атакує підрозділ ЦАХАЛу, негайно викликав гнів серед ізраїльських політичних лідерів, які пообіцяли йому протистояти.

Ізраїльська газета Haaretz повідомила в неділю, що США також розглядають аналогічні кроки проти інших поліцейських і військових підрозділів.

Санкції, які будуть запроваджені відповідно до закону Ліхі 1997 року, заборонятимуть передачу американської військової допомоги підрозділу та не дозволятимуть солдатам і офіцерам брати участь у навчанні з армією США або в програмах, які фінансуються США.

Згідно з даними представників охорони здоров'я в Газі, ці плани були оприлюднені після того, як ізраїльські удари по місту Рафах на півдні Гази в суботу ввечері вбили 18 людей, у тому числі 14 дітей.

Новина про можливі санкції проти батальйону «Нецах Єгуда» з’явилася після заяви держсекретаря США Ентоні Блінкена в п’ятницю про те, що він прийняв «рішення» щодо заяви про порушення Ізраїлем закону Ліхі, який забороняє надання військової допомоги поліції чи підрозділам армії, які грубо порушують права людини.

З моменту прийняття закону допомога США була заблокована сотням підрозділів по всьому світу, звинувачених у порушеннях прав людини.

Батальйон «Нецах Єгуда», який входить до складу бригади «Кфір», спочатку був створений у 1999 році, щоб задовольнити релігійні переконання новобранців з ультраортодоксальних і національних релігійних громад, у тому числі з екстремістських поселень, і історично був розгорнутий переважно на Західному березі річки Йордан.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 19 квітня затвердила санкції проти чотирьох фізичних та двох юридичних ізраїльських осіб, які причетні до порушення прав палестинського населення на Західному березі річки Йордан.

Після нападу ХАМАС на Ізраїль на палестинських територіях Західного берегу річки Йордан активізувались екстремістські ізраїльські поселенці, які залякують і переслідують місцеве палестинське населення.

У зв’язку з цим країни Заходу, зокрема, США та Британія, запроваджували санкції проти ізраїльських поселенців, Франція забороняла їм в’їзд.

Джозеф Байден ще у листопаді доручив підготувати візові заборони та санкції проти екстремістськи налаштованих ізраїльських поселенців, які нападають на палестинців на Західному березі річки Йордан.

Уряд США вимагає від Ізраїлю припинити геноцид палестинців. Білий дім відмовляється покривати проросійський режим Біньяміна Нетаньягу. 

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що війська США беруть участь у сіоністській різанині палестинців у секторі Газа.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Командування збройних сил США співпрацює з партнерами, щоб притягнути хуситів до відповідальності та зменшити їхній військовий потенціал
вчора, 10:00
Світ
У відповідь на ракетну провокацію угруповання ХАМАС, бойовики ЦАХАЛ завдали удару по табору біженців. Поселення Рафах у вогні й крові.
28 травня, 12:23
Війна
Пов'язані з підпалами провокації мають на меті викликати суспільну паніку.
18 травня, 09:34
Світ
Єврейсько-баптистське лобі все більше зосереджується на близькосхідному питанні. Ізраїль у пріоритеті для США, а Україна — вже ні.
14 травня, 21:58
Війна
Серію вибухів і отруєнь у Європі координували за допомогою сім’ї російських шпигунів-нелегалів із чеським громадянством.
30 квітня, 11:39
Війна
Спершу ви чуєте далеке й огидне дзижчання, яке перетворюється на плач і прохання про допомогу. А за кілька хвилин настає смерть.
19 квітня, 13:47