США запровадили нові масштабні санкції проти московії та друзів Кремля

ВІЙНА
13 червня, 10:25
США запровадили нові масштабні санкції проти московії та друзів Кремля

Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.

Мінфін США оголосив про новий пакет санкцій, спрямованих проти фізосіб та компаній із росії, Білорусі, Британських Віргінських островів, Болгарії, Казахстану, Сербії, Киргизстану, Китаю, Південної Африки, Туреччини та ОАЕ.

Під «каток» обмежень цього разу потрапили фізичні та юридичні особи в рф і третіх країнах, які допомагають підтримувати війну проти України.

«Заходи підвищують ризик вторинних санкцій для іноземних фінансових інститутів, які працюють із російською військовою економікою; обмежують можливості російської військово-промислової бази користуватися деякими американськими послугами в галузі програмного забезпечення та інформаційних технологій» — йдеться в повідомленні Мінфіну США.

При цьому зазначено, що обмеження спрямовані проти більш ніж 300 фізичних і юридичних осіб як у росії, так і за її межами - зокрема в Азії, на Близькому Сході, в Європі, Африці, Центральній Азії та Карибському басейні.

До списку санкцій потрапили:

  • Московська біржа (MOEX);
  • Національний кліринговий центр (НКЦ);
  • АТ «Національний розрахунковий депозитарій»;
  • страхова компанія «Согаз»;
  • АТ «Російська національна перестрахувальна компанія».

Крім того, санкційного зазнали:

  • російські банки з їхніми офісами в Китаї, Індії та інших країнах;
  • технологічні підприємства, які працюють на ВПК росії;
  • транснаціональні мережі, що працюють із російським золотом, сприяють виробництву безпілотників у рф, а також допомагають обходити санкції.

Також цього разу обмеження торкнулися і турецьких «друзів» Москви, які постачали верстати, інструменти для обробки металу, електронні інтегральні схеми, зварювальне обладнання, безпілотники та інше на десятки мільйонів доларів.

У Мосбіржі оголосили, що призупинять торги з доларами та євро з 13 червня.

Центробанк московії з 13 червня зупинив торги гонконзьким доларом через введені напередодні проти Московської біржі санкції США.

Російський оглядач Анатолій Несміян заявив, що «рубль перестав бути конвертованою валютою і перетворився на звичайний «дерев’яний». Він попередив росіян, що курс рубля знову встановлюватиметься Кремлем «зі стелі». По-друге, варто очікувати на повернення «чорного ринку» валюти, який Кремль намагатиметься знищити шляхом запровадження кримінальної відповідальності.

Читайте також:
Війна
Британське національне агентство по боротьбі зі злочинністю хоче конфіскувати 1,1 млн британських фунтів стерлінгів ($1,4 млн) у Петра Авена
05 липня, 16:35
Війна
А доходи російських компаній впали на третину
03 липня, 10:28
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47