США зруйнували старий порядок. Занепад Європи?

ПОЛІТИКА
19 лютого, 10:21
США зруйнували старий порядок. Занепад Європи?

Чи має Європа прагнути зближення зі США чи йти своїм шляхом?

Напади президента та віцепрезидента США на європейські цінності сигналізували про історичну перебудову. Наступ на демократію вразив Європу.

Чи має Європа прагнути зближення зі США чи йти своїм шляхом?

З такого питання починається стаття The Guardian. Нагадаємо, що це видання відображає інтереси британської еліти, яка впливає на політику Лондона.

На думку авторів статті, прогнози щодо майбутнього ліберального світопорядку на чолі зі США та його боротьби з так званими автократіями виявилися надто оптимістичними.

Очікувана надія на зміцнення єдності ліберальних демократій в Америці, Європі та Азії, на противагу автократичним режимам Китаю, росії, Ірану та Північної Кореї, зруйнувалася з приходом до влади в США Трампа та його прихильників.

Усе виявилося гіршим за найпесимістичніші прогнози. США на чолі з Трампом заперечують саму ідею ліберальної демократії, щоб підірвати її як у США, так і, як стало очевидно, в Європі, нарікають автори статті.

На Мюнхенській безпековій конференції віцепрезидент США Джей Ді Венс звинуватив Європу у відмові від цінностей демократії шляхом зведення бар'єрів, щоб виключити крайню правицю з уряду. Він також заявив, що європейські країни бояться своїх народів і обмежують свободу слова.

The Guardian пише:

«У той час як європейська аудиторія очікувала, що Венс звернеться до важливих питань безпеки – від України та росії до Китаю та Близького Сходу, його нападки на європейську демократію приголомшили учасників конференції.

Його припущення про те, що боротьба з дезінформацією рівносильна війні з демократією, стало воістину шокуючим моментом», – зазначають автори статті, звинувачуючи віцепрезидента США в антидемократичних висловлюваннях.

«Екстраординарні нападки Венса та його втручання у вибори в Німеччині на користь ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» за кілька днів до загальних виборів (раніше він зустрічався із співголовою АдН Аліс Вайдель) мають мало спільного з демократією.

Швидше, він описував проєкт «МЕGA» (Make Europe Great Again) на підтримку ультраправих сил по всій Європі. Стратегічна мета зрозуміла: розділена Європа, в якій націоналістичні ультраправі мають владу, легше піддається зовнішньому впливу імперіалістичних держав, хай то США, росія чи Китай», – переконані автори матеріалу.

У статті Трампа звинувачують у «неонацифікації Німеччини та русифікації України»:

«Якщо Трамп має на меті неонацифікацію Німеччини, то це пов'язано з русифікацією України: перша – під прапором «свободи слова», а друга – як заклик до «здорового глузду». Трамп і путін поділяють імперське бачення світу, в якому Україна є лише територією для торгів.

Світ стає хаотичним: міжнародні суди піддаються санкціям, інституції руйнуються, міжнародне право систематично порушується, а допомога вихолощується.

Китай спробує заповнити цю порожнечу, пропонуючи мультилатералізм, співпрацю та вільну торгівлю. Але його справжня мета – скористатися кризою та здобути нові позиції у світі», – зазначають автори статті.

У матеріалі також наголошується, що т.зв. Глобальний Південь із задоволенням спостерігає, як США втручаються у вибори в Німеччині, нагадуючи про десятиліття втручання Заходу в їхні країни під гаслами демократії.

У відповідь на «подарунки Трампа путіну» президент Франції Еммануель Макрон скликав надзвичайний європейський саміт з оборони, а Володимир Зеленський закликав до створення єдиної європейської армії.

The Guardian пише:

«Європа опинилася під військовим натиском росії та політичним – з боку США. Китай чекає свого часу, щоб отримати вигоду.

Європейські уряди мають домовитися про свої пріоритети: санкції, військову підтримку України, використання заморожених активів росії, прискорене членство в ЄС і створення європейських сил стримування.

Європа не повинна ні воювати з США, ні догоджати їм, а діяти самостійно, розуміючи, що вона самотня у світі імперіалістичних держав.

Якщо до влади в Європі прийдуть ультраправі, як того хочуть Трамп і путін, європейська інтеграція припинить існування.

Те, що ми зараз спостерігаємо – це не просто розрив трансатлантичного партнерства, а пряму атаку США на Європу.

Джей Ді Венс заявив, що європейські цінності більше не є цінностями Америки. Міністр оборони США Піт Хегсет додав, що «європейці не повинні думати, що присутність Америки триватиме вічно».

Кіт Келлог, спеціальний посланник Трампа з України та росії, підтвердив, що Європа не матиме місця за столом переговорів щодо припинення війни в Україні.

Європі потрібна спільна військова сила – добре забезпечена, навчена, здатна стримувати агресію, але не для військового авантюризму.

Зрештою, вона має бути готовою до розгортання без постійних дипломатичних торгів між країнами-учасницями», – підсумовують автори статті.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Законопроєкт вже представлений у Сенаті, а сьогодні його представлять і в Палаті представників.
10:28
Опінії
Будь-які цінності завжди забезпечуються щирою відданістю чи дієвими санкціями за порушення. Якщо першого немає, другого теж — виникає хаос.
06:01
Війна
Президент США заявив, що хоче й надалі «гріти руки» на війні.
вчора, 10:42
Політика
Зеленському повертають борги виборчої кампанії, не лише цієї, а й минулої.
19 лютого, 10:03
Опінії
Україна відновила незалежність у 1991 році не завдяки підтримці світу, а всупереч великим державам. А тому, «нехай мовчать америки й росії».
16 лютого, 18:41
Опінії
Як симпатії президентів визначатимуть долю України.
15 лютого, 16:33