Стали відомі результати першого рейтингу кандидатів у директори НАБУ

ПОЛІТИКА
10.01.2023, 09:28
Стали відомі результати першого рейтингу кандидатів у директори НАБУ

Стали відомі результати першого рейтингу кандидатів на посаду директора НАБУ

Як пише газета «Судовий репортер», стали відомі результати першого рейтингу у тестуванні кандидатів на посаду директора НАБУ.

«29 грудня і 30 грудня відбулося анонімне тестування кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) на знання законодавства.

Тестування відбувається у готелі «Інтерконтиненталь» у місті Києві.

Нагадаємо, 22 грудня Комісія допустила до наступного етапу – тестування на знання законодавства – 74 кандидати з 78, які подали документи.

Прохідний бал встановили на рівні 80 балів.

Раніше публікували, на які питання відповідатимуть кандидати. Зокрема, серед питань Хто є єдиним джерелом влади в Україні? Яким є головний обов’язок держави відповідно до Конституції України? Якою державою є Україна відповідно до статті 1 Конституції України? Якою є форма державного устрою України? Зі скількох відносно самостійних частин складається текст чинного Кримінального кодексу України?

«Загалом участь у тестуванні взяли 68 кандидатів з 74 допущених до тестування.

7 кандидатів скористалися можливістю скласти тестування 30 грудня», — зазначив голова Комісії Микола Кучерявенко.

«Для успішного проходження цього етапу тестування кандидат мав набрати мінімум 80 балів зі 100 можливих та увійти до числа 50 кандидатів з найбільшою кількістю балів», — додав він та озвучив набрані кандидатами бали.

  1. Наумюк Сергій Анатолійович  100 балів 
  2. Габрієлян Руслан Романович  100   балів
  3. Теницький Євгеній Олександрович      99 
  4. Кривонос Семен Юрійович     99    
  5. Кравченко Руслан  Андрійович  99
  6. Цивінський Олександр Ігорович     98
  7. Ярчак Ігор Степанович   97   
  8. Гупяк Сергій  Леонідович      97 
  9. Табака Юрій Богданович         96
  10. Скомаров Олександр Вікторович   96
  11. Руденко Олександр Володимирович  96
  12. Вікул Олександр   Павлович    96      
  13. Тіхонов Сергій  Васильович   95   
  14. Павлущик Віктор Володимирович  95    
  15. Осипчук Роман Сергійович       95
  16. Ворвуль Максим Васильович        95
  17. Безрукий Тарас Романович         95
  18. Симків Роман Ярославович   94  
  19. Щербатюк Олександр Євгенович  93
  20. Цюприк Ігор Володимирович 93
  21. Опішняк Олег Петрович  93        
  22. Буртовий Михайло Олексійович       93
  23. Приходько Андрій Анатолійович   92      
  24. Плотнікова Вероніка Петрівна 92    
  25. Нестерцов Анатолій Сергійович   92
  26. Лопушанський Тарас Васильович  92
  27. Корецький Олег Павлович      91
  28. Власюк Віталій Вікторович    91   
  29. Уманець Олексій Вікторович   90    
  30. Удовиченко Роман  Анатолійович    90     
  31. Гаврилюк Ігор Дмитрович 90
  32. Бєлоусов Юрій Леонідович 90      
  33. Хитрик Богдан Володимирович 89
  34. Кваша Оксана Олександрівна 89  
  35. Бестаєв Іван Львович  89          
  36. Смілий Іван Віталійович  88    
  37. Риковцев Олександр Сергійович 88      
  38. Коломієць Валерія Рудольфівна 86
  39. Дзюбенко Олександр  Леонідович  86
  40. Горбатюк Сергій Вікторович 86      
  41. Борисенко Олег Володимирович  86    
  42. Третьяков Дмитро Анатолійович  85       
  43. Лук’яненко Юрій Вікторович 85
  44. Бодров Єгор Євгенович        85
  45. Цимбалюк Олександр Вікторович  84
  46. Церковний Володимир Юрійович   84
  47. Крупка Роман Олександрович  83
  48. Кравченко Юрій Олексійович 83
  49. Дікій Станіслав  Миколайович  83 
  50. Грабар Сергій Васильович 82     
  51. Маштабей Сергій Валентинович 80
  52. Євсютін Олександр   Миколайович 80
  53. Мірошников Іван Юрійович 79
  54. Мірошніченко Михайло Іванович 78
  55. Новак Анатолій  Миколайович   77
  56. Чубенко Антон Григорович   76
  57. Грабар Микола Федорович  76
  58. Блошко Ігор Вікторович   76
  59. Яцик Юлія Григорівна 75
  60. Сугак Людмила Петрівна 74
  61. Павленко Віталій Віталійович      73
  62. Кириленко Павло Олександрович   72
  63. Данильченко Павло  Юрійович   71
  64. Івченко Віталій  Юрійович   70
  65. Марценишин Юрій Ігорович     69
  66. Козловський Олег Анатолієвич 66
  67. Руденко Михайло Михайлович       65
  68. Петрів Юрій  Петрович 58

Не з’явилися на тестування 6 кандидатів

Яроменок Роман Олександрович

Шевчук Олексій Анатолійович

Черьомуха Олена Василівна

Потьомкін Андрій Олександрович

Дума Олена Олексіївна

Бушуєв Костянтин  Володимирович

Другим питанням порядку денного Комісії було затвердження зразка тестових запитань на тест загальних здібностей з використанням комп’ютерної техніки.

Як зазначив голова Комісії Микола Кучерявенко, самі тести не будуть викладені – оприлюднять лише приклади тестів.

«Бо компанія, якщо я не помиляюся, італійська, має права інтелектуальної власності на цю систему і не надає можливості готуватися по тих тестах, за якими буде проводитися тестування. Але певне уявлення про тести кандидати зможуть скласти», — сказав Кучерявенко.

Мінімально допустимий бал за цим тестуванням на загальні здібності Комісія встановила 110 балів. Максимальний – 145 балів.

13 січня буде основним днем проведення тестування на загальні здібності, і 14 січня буде резервним днем. Воно також відбудеться в готелі «Інтерконтиненталь», який, за словами М. Кучерявенка, відповідає всім вимогам захищеності, безпеки та забезпечення живлення.

Враховуючи те, що питання тестів прості не тільки для професійних юристів, а й для звичайних громадян з вищою освітою, результати пригнічують.

Особливо Олег Козловський порадував. Генерал, в очищенні «СБ СБУ» працював — і лише 66 балів. Так, пане генерале, це вам не на співробітників і начальників стукати раніше за всіх. Тут треба думати і хоч щось знати.

Потенційний лідер перегонів Єгор Бодров пройшов відбір, але серед останніх. 85 балів. Вміння «вирішувати» та «заробити» — це одне, а закон дотримуватися — дещо інше.

Лідери перегонів поки що Наумюк та Габрієлян.

Наумюк уже служить у НАБУ з 2015 року, начальником підрозділу детективів. Як і його дружина, Наумюк Лариса Вікторівна. Дещо напружує луганське походження Наумюка, оскільки «луганське міліцейське земляцтво» м'яко кажучи, специфічне. Але, з іншого боку, якщо з 2015 року ще не вигнали, то, мабуть, і серйозних «косяків» немає.

Руслан Габрієлян — теж співробітник НАБУ, у минулому  — військовий прокурор з Кіровограда. Відзначився у справі Микитася. Потішно, що основний "рішала" Микитася зараз адвокат Артур Гарикович Габрієлян, оформлений в Ужгороді. Примітно, що детектива, який займався Микитасем і схилив його до угоди, звати Руслан Габрієлян. Він колишній військовий прокурор із Кропивницького (Третій підрозділ детективів НАБУ, керівник Ярослав Стецюк). Габрієлян із НАБУ стверджує, що з Габрієляном-адвокатом вони просто однофамільці.

У потилиці лідерам дихає прокурор із Херсона Теніцький. Про нього нічого не чули.

А слідом йде Семен Юрійович Кривоніс, особистість легендарна. Керував Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ). Вкрай корумпованою спадкоємицею ДАБІ. У квітні 2016 року Кривоніс переміг у конкурсі на посаду директора Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Однак відмовився від цієї посади після низки публікацій сумнівних фактів з біографії. Зокрема, як стало відомо, за незначних доходів йому з дружиною вдалося стати власниками семи з половиною гектарів землі, будинки та квартири площею 80 квадратів під Києвом.

За підрахунками журналістів, на той час така квартира коштувала понад 3 мільйони гривень. До того ж він не вказав її в декларації. З цього приводу Кривоніс заявив, що спочатку йому цю квартиру нібито придбали батьки, а згодом подарував її своїй матері. А власником цих гектарів землі, за словами Кривоноса, він став ще до держслужби.

Втім, навіть те, що вніс у декларацію Семен Юрійович, який на той час працював першим заступником керівника Одеської митниці, вражає: сім земельних ділянок, більша частина з них – на околицях Києва. Цікаво, якої ж волохатості лапа у Кривоноса, якщо він працював на таких корупційно-жирних посадах, а тепер ще в директори НАБУ мітить?

Щодо роботи на митниці, то саме в цей час там процвітала так звана горіхова схема, в якій був замішаний губернатор Одеської області Саакашвілі, одним із соратників якого був Кривоніс. Контрабандна схема настільки вразила тодішнього прем'єра Гройсмана, що він навіть дав окреме доручення Генпрокурору щодо її ліквідації.

Однак це було не найцікавішим – раптово з'ясувалося, що Кривоніс був фігурантом кримінального провадження № 2014101110000061 за частиною 4 статті 368 КК України (одержання хабаря в особливо великому розмірі). Досудове розслідування здійснювалося ГУ СБУ у Києві та Київській області. Слідство наполягало, що Кривоніс разом із головою сільської ради Старих Безрадичів вимагав від підприємця 120 тисяч доларів за виділення 25 соток землі.

Проте сам Кривоніс у 2016 році запевняв, що йому не оголошували підозри у цій справі. Судячи з реєстрів, остання оприлюднена судова ухвала в цьому кримінальному провадженні датована лютим 2016 року.

Це означає одне – справу вирішили тихо «поховати», бо всі процесуальні терміни вже давно минули. Втім, така практика стала давно звичною у нашій країні.

Варто також згадати, що до роботи на Одеській митниці Семен Кривоніс очолював відділ реєстрації прав на нерухоме майно при Мін'юсті саме в Київській області, звідки раптово перебрався до Одеси, а після скандалу та відмови від посади в НАБУ очолював державне підприємство «Племінний завод «Плосковський» у Київській області.

У своїй декларації за 2020 рік, яку він подав як претендент на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування, Кривоніс вказав кілька земельних ділянок на Київщині сукупною площею понад 2 гектари, а також понад 19 гектарів землі у Полтавській області – до семи придбаних раніше додалося ще дев'ять земельних ділянок, придбаних у 2017–2020 роках.

Наразі він також власник ТОВ «Глобал лігал консалтинг компанії», ТОВ «Б6», а також двох сільськогосподарських підприємств «Ольга» та «Колос» у Полтавській області, які мають у користуванні понад сотню земельних ділянок.

Те, що всі ці фірми перебувають у списках санкцій, у тому числі й від РНБО, вже якось навіть не дивує.

Державна інспекція архітектури та містобудування під керівництвом Кривоноса успішно продовжувала схеми ліквідованого ДАБІ:

У жовтні 2021 року ДІАМ продовжила дивувати співтовариство, коли раптово фактично узаконила будівництво скандального столичного ЖК 50Avenue на проспекті Перемоги, 50а.

16 листопада 2021 року ДІАМ видала сертифікат готовності ЖК Creator City, попри те, що об'єкт за фактом був недобудований.

18 листопада 2021 року ДІАМ відмовила у видачі сертифіката на частину житлових будинків ЖК «Варшавський Плюс». Під час перевірки у процесі розгляду заяви головний інспектор будівельного нагляду встановив факт найбільш грубого порушення законодавства з боку забудовника – було збудовано 26 поверхів, а дозволено було щонайбільше 23 поверхи. Однак замість того, щоб заборонити будівництво, забудовнику просто відмовили у видачі сертифіката, що легко оскаржити.

Водночас ДІАМ припиняє роботи іншому забудовнику – «Нова Слобідка». На порожньому будівельному майданчику за наявності дозвільної документації працівниками ДІАМ у найкоротші терміни було винесено припис про зупинення будівельних робіт на підставі незначних зауважень.

Що підтвердив один з експертів будівельного ринку Дмитро Марунич. За його словами, дії керівництва Державної інспекції архітектури та містобудування показують справжню якість роботи ДІАМ, яка дуже стає схожою на колишні схеми ДАБІ часів Кудрявцева. Тут і маніпуляції з реєстром, і програні у суді справи, і різні підходи до перевірок та їх результати.

Кричущі порушення при отриманні сертифіката ЖК Creator City, які намагалися «протягнути» представники ДІАМ, перевищення висотності ЖК «Варшавський плюс» та відсутність обов'язкової позапланової перевірки – з одного боку. І дріб'язкові причіпки до ТОВ «Нова Слобідка», які спричинили припис на зупинку будівельних робіт, з іншого боку, показують справжню якість роботи ДІАМ та порушують питання про наявність можливої корупційної складової у роботі інспекції під керівництвом Семена Кривоноса.

Найсмішніше у всій цій ситуації те, що Семен Юрійович Кривоніс за першою освітою агроном, і лише згодом здобув юридичну освіту, а будівельної зовсім не має. А може, навпаки – це найсумніше у всій цій історії.

Втім, схожий Семен Юрійович на представника інтересів серйозних забудовників. Можливо, того ж Микитася. Дивний, загалом кандидат.

Наступний за рейтингом кандидат Кравченко Руслан Олександрович. «Пташеня Матіоса», колишній військовий прокурор. Відповідно, тип вкрай каламутний. Свого часу брехав про місцеперебування Януковича. Сєвєродонецький за походженням. Матіос чомусь багато залучив до військової прокуратури саме донецьких.

Наступний за списком – Цивінський Олександр, керівник третього відділу детективів НАБУ. Інформації не маємо.

Наступний – Ярчак Ігор Степанович. Теж «набуїн», але якимось чином пов'язаний з банком тігіпківським «Universal bank» і з якимось Вартаном Нікогосяном.

Восьмий номер у списку Гупяк Сергій Леонідович – дуже цікавий персонаж. Ось що писали про нього:

Хто такий насправді — колишній прокурор Вінницької обласної прокуратури — злочинець корупціонер — Сергій Леонідович Гупяк, який за сприяння — злочинця корупціонера — Соколового В.П. — отримав посаду начальника 4-го СВ ТУ ДБР у місті Хмельницькому (з розташуванням у місті Вінниця):

Займаючи посаду старшого слідчого прокуратури м.Вінниці — зрадник Присяги — Сергій Гупяк — злочинно приховав тяжкі злочини працівників правоохоронних органів УМВС, інформація додається :
Нагадуємо про подію, яка сталася 19 травня 2010 року в Староміському райвідділі міліції, в службовому кабінеті №207, на Ленінградській, 73, м. Вінниці де керівником даного підрозділу був полковник міліції Дубецький Ю.О., його заступник Бондаренко І.М., начальник відділу по слідству Кушнір В.М.

Слідчий Дзьонь В.В. прийшов на службу у підрозділ з 01 березня 2010 року після закінчення з відзнакою слідчого факультету Одеського державного юридичного університету МВС України. Під час виконання своїх службових обов’язків слідчий даного підрозділу старший лейтенант міліції Дзьонь Валентин Валентинович у своєму службовому кабінеті в робочий час був закатований співробітниками слідчого відділення цього підрозділу та застрелений з табельної зброї Суслика Максима Петровича: «бо що мертві не розповідають правду». Батьки, родичі, друзі, однокурсники Валентина до цього часу вкрай стурбовані й засуджують такий перебіг подій в кінці робочого дня в міліцейському підрозділі м. Вінниці.

На місце пригоди прибули: — начальник УМВС у Вінницькій області Нонік В.В., його заступник Хорзов А.І., заступник по кадрах УМВС Остапчук В.М., начальник Вінницького МУ Куций Ю.І., прокурор Вінницької області Шморгун О.С. заступник прокурора Вінницької області Сичук В.В., прокурор Староміської прокуратури м. Вінниці Шидловський В.С., який особисто виніс постанову від 21.05.2010 року про службову недбалість всіх працівників РВ , без будь-яких висновків експертиз і розпочав слідство по одній версії — «самогубство» з надією на експерта Жука В’ячеслава, який особисто сам робив огляд тіла на місці події, оцінив обстановку і в акті судово-медичної експертизи змінив постріл в спину на постріл спереду під заказану версію…


Хоча, може, і брешуть.

Наступний кандидат за номером дев'ять — наш фаворит. Табака Юрій Богданович. Чисто через прізвище.

Тернопільський прокурор; військовий прокурор. Смішні компліментарні інтерв'ю.

Цікава співбесіда відбувалася на посаду начальника міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Схоже, що Табаці все-одно ким працювати, прокурором, державним виконавцем. реєстратором чи директором НАБУ. Але прізвище прикольне — тож ми «за».

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
Полтава
Детектив вказав, що квартира нібито обійшлася дружині у 670 тис. гривень.
20 лютого, 09:48
Політика
Руслан Сафроняк у 2023 році завершив будівництво будинку площею 138,6 кв. м.
17 лютого, 15:10
Політика
Детективи НАБУ купують квартири та будинки за мільйони гривень.
16.12.2023, 09:19
Політика
Ось і добігає кінця фарс під назвою «Конкурс на посаду директора НАБУ».
02.03.2023, 13:23
Політика
Кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, як накопичив за час навчання 15 тисяч доларів
23.02.2023, 11:21
Політика
Комісія з відбору директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосила 22 кандидати, які дійшли до етапу співбесід
17.01.2023, 09:45