Стало відомо, у чому обвинувачується Дональд Трамп

СВІТ
05.04.2023, 08:45
Стало відомо, у чому обвинувачується Дональд Трамп

Суд визнав Дональда Трампа причетним до виплати 130 тисяч доларів порноакторці Стормі Деніелс

Експрезиденту США Дональду Трампу офіційно висунуто кримінальне обвинувачення у справі про виплати колишній порноакторці.

Про це пише медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на CNN.

На засіданні 4 квітня у суді Нью-Йорка журі присяжних визнало Трампа причетним до виплати 130 тисяч доларів порноакторці Стормі Деніелс.

Усього Трампу висунуто 34 звинувачення.

Зокрема, він звинувачується у фальсифікації ділової документації Нью-Йорка, метою якої було «приховування інформації, що може завдати шкоди, та незаконної діяльності від американських виборців до і після виборів 2016 року».

Також Трамп та пов’язані з ним особи підозрюються у використанні популярних у колах шоубізнесу схем викупу прав на потенційно шкідливу інформацію для того, аби вона так і не була оприлюднена.

«Потім Трамп доклав чимало зусиль, щоб приховати ці дії, внісши десятки неправдивих записів у ділову документацію, щоб приховати злочинну діяльність, зокрема спроби порушити виборче законодавство штату і федеральне законодавство», – розповів окружний прокурор Манхеттена.

В обвинувальному акті наведено три епізоди, які підтверджують існування подібної схеми:

  • колишній швейцар готелю Trump Tower через підставну компанію отримав 30 тис. доларів. Це була нібито плата за те, щоб він не розповів про позашлюбну дитину Трампа;
  • анонімна особа через ту ж компанію отримала 150 тис. доларів. Вона стверджувала, що мала сексуальні стосунки з Трампом. Судячи з обвинувачувального акту, ймовірно, йдеться про модель Playboy Карен Макдугал;
  • за 12 днів до президентських виборів юридичний радник Трампа переказав 130 тис. доларів адвокату порноакторки через підставну компанію. Тут, ймовірно, йдеться про Майкла Коена та Сормі Деніелс.

За законодавством Нью-Йорка, ці обвинувачення є кримінальними правопорушеннями найменшого ступеня тяжкості. Однак за кожне з них Трампу загрожує до чотирьох років позбавлення волі.

Колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп був офіційно звільнений з-під формального арешту ввечері 4 квітня після того, як в окружному кримінальному суді Манхеттена в Нью-Йорку йому було зачитано обвинувачення.  

Найімовірніше, суд відпустив Трампа під особисте зобов'язання.

Залишаючи залу суду, Трамп не зробив жодної заяви і відразу відправився до свого кортежу.

Наступне засідання за особистої участі Трампа заплановане на 4 грудня 2023 року. До 8 серпня адвокати Трампа можуть підготувати свої клопотання. Сторона звинувачення має відреагувати на них до 19 вересня.

Читайте також:
Новини
Суддя у справі про секретні документи й раніше ухвалювала рішення, вигідні для Трампа
15 липня, 18:01
Політика
Досі Трамп стверджував, що у цій справі на нього розповсюджується президентський імунітет.
02.12.2023, 07:06
Політика
Трамп зобов'язується дотримуватися федеральних і штатових законів, підписати зобов'язання про явку і з'являтися в суді після виклику.
04.08.2023, 06:35
Політика
Суд розпочнеться в середині сезону президентських праймеріз і менше ніж за вісім місяців до виборів Президента США у 2024 році
24.05.2023, 11:25
Кримінал
Суд визнав Трампа винним у сексуальних домаганнях до журналістки Джин Керролл та присудив виплатити $5 млн
10.05.2023, 07:44
Політика
Обвинувальний вирок, імовірно, не передбачатиме ув'язнення і не завадить Трампові балотуватися на посаду президента.
03.04.2023, 14:05