«Страшна» Гааґа: косовські бойовики звернулися з листом до Байдена

СВІТ
26 березня, 10:24
«Страшна» Гааґа: косовські бойовики звернулися з листом до Байдена
Фото: Novinite

Боячись справедливого вироку, ексбійці "Армії визволення Косова" просять президента США втрутитися у судовий процес над своїми командирами.

Джозефа Байдена закликають, аби він посприяв перенесенню слухань щодо воєнних злочинів із Гааґи до Приштини, поінформувало видання "Balkans Transitional Justice".

Йдеться про те, щоби Міжнародний суд розглядав справу терористичної діяльності косовських албанців проти колишньої Югославії в 1998-2000 роках безпосередньо на місці вчинення етнічних чисток над сербами.

«Наша мета довести всьому світу, що ми боролися за свою незалежність і аж ніяк не були агресорами. Косово є суверенною країною, а тому правосуддя повинно здійснюватися відповідно до нашої судової системи. Наші командири добровільно здалися Міжнародному трибуналу і це вже свідчить про шляхетність нашої боротьби з Югославією та Сербією», — зазначають автори листа.

Звертаючись до Байдена, ветерани "Армії визволення Косова" також згадують, що під час свого перебування у Приштині в якості віце-президента, він назвав місцевого польового командира (згодом прем'єр-міністра і президента) Хашима Тачі "косовським Джорджем Вашинґтоном".

Станом на сьогодні Тачі та кілька його бойових соратників перебувають під вартою у Гаазі в очікуванні вироку суду.

Їх звинувачують у кримінальній діяльності (торгівля людськими органами та наркотиками), воєнних злочинах і злочинах проти людства (незаконні арешти, жорстоке поводження з полоненими, тортури й убивства, насильницькі зникнення людей та переслідування).

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", керівництво Європейського союзу може схилити Сербію відмовитися від Косова.

Хашим Тачі (крайній зліва) разом із бойовиками
Хашим Тачі (крайній зліва) разом із бойовиками "Армії визволення Косова"
вибір редакції
Читайте також:
Нащадки останнього короля Югославії звернулася з офіційним листом до уряду Чорногорії з вимогою відновлення майнових прав.
21 липня, 08:47
Спільні інфраструктурні проєкти, реалізовані Софією та Атенами, відповідають цілям так званої Ініціативи трьох морів.
09 липня, 08:37
Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр невдовзі долучаться до угоди Про скасування паспортного митного контролю між країнами ЄС.
06 червня, 16:53
Схоже на те, що колективні органи влади об'єднаної Європи відмовляються вчитися на власних і чужих помилках, зокрема у питаннях міграції.
30 березня, 11:37
Етнічного бошняка Фікрета Абдича, звинуваченого Хорватією у воєнних злочинах, обрали головою муніципалітету Велика Кладуша.
18.11.2020, 08:59
Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.
22.10.2020, 09:32