«Страшна» Гааґа: косовські бойовики звернулися з листом до Байдена

СВІТ
26.03.2021, 10:24
«Страшна» Гааґа: косовські бойовики звернулися з листом до Байдена
Фото: Novinite

Боячись справедливого вироку, ексбійці "Армії визволення Косова" просять президента США втрутитися у судовий процес над своїми командирами.

Джозефа Байдена закликають, аби він посприяв перенесенню слухань щодо воєнних злочинів із Гааґи до Приштини, поінформувало видання "Balkans Transitional Justice".

Йдеться про те, щоби Міжнародний суд розглядав справу терористичної діяльності косовських албанців проти колишньої Югославії в 1998-2000 роках безпосередньо на місці вчинення етнічних чисток над сербами.

«Наша мета довести всьому світу, що ми боролися за свою незалежність і аж ніяк не були агресорами. Косово є суверенною країною, а тому правосуддя повинно здійснюватися відповідно до нашої судової системи. Наші командири добровільно здалися Міжнародному трибуналу і це вже свідчить про шляхетність нашої боротьби з Югославією та Сербією», — зазначають автори листа.

Звертаючись до Байдена, ветерани "Армії визволення Косова" також згадують, що під час свого перебування у Приштині в якості віце-президента, він назвав місцевого польового командира (згодом прем'єр-міністра і президента) Хашима Тачі "косовським Джорджем Вашинґтоном".

Станом на сьогодні Тачі та кілька його бойових соратників перебувають під вартою у Гаазі в очікуванні вироку суду.

Їх звинувачують у кримінальній діяльності (торгівля людськими органами та наркотиками), воєнних злочинах і злочинах проти людства (незаконні арешти, жорстоке поводження з полоненими, тортури й убивства, насильницькі зникнення людей та переслідування).

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", керівництво Європейського союзу може схилити Сербію відмовитися від Косова.

Хашим Тачі (крайній зліва) разом із бойовиками
Хашим Тачі (крайній зліва) разом із бойовиками "Армії визволення Косова"
Читайте також:
Світ
Україні слід нарешті визнати незалежність Косова, адже тамтешні влада з суспільством – цілком і повністю на нашому боці.
17 травня, 19:23
Світ
Діалог Белграда і Приштини щодо усталення двосторонніх відносин продовжиться на рівні головних перемовників 13 травня у Брюсселі.
05 травня, 18:01
Світ
Попри геополітичну та воєнну поразку московії в Україні, путінський режим не полишає спроб розпалити новий конфлікт на Балканах.
14 квітня, 17:56
Світ
Чергова кремлівська маріонетка, яка волею сербського народу опинилася у президентському кріслі у Белграді, йде шляхом Пуйла.
27 березня, 17:28
Світ
Так звана "порохова діжка Європи" знову може вибухнути через відцентрові дії кремлівських маріонеток сербського походження.
22 лютого, 08:33
Світ
Чорногорська влада дозволила Москві диктувати умови щодо того, як їй поводитися з представниками української громади.
19 лютого, 11:34