Суд не продовжив строк тримання Романа Червінського під вартою

ПОЛІТИКА
20 квітня, 07:25
Суд не продовжив строк тримання Романа Червінського під вартою

Сьогодні його мають випустити з СІЗО. Влада може спробувати арештувати Червінського без судового розгляду

Підготовче судове засідання у справі полковника ССО Романа Червінського, яке колегія Кіровоградського районного суду Кіровоградської області тричі переносила через те, що належним чином не були викликані потерпілі, сьогодні не відбулося.

Хоча, не зважаючи на неналежне повідомлення потерпілих, суд хотів розглянути клопотання сторони обвинувачення про продовження строку тримання під вартою ексрозвідника, протягом дня через численні повітряні тривоги засідання відкладалось, а потім у суддів закінчився робочий день.

Тому завтра Романа Червінського мають звільнити з-під арешту.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ заявив адвокат Романа Червінського Сергій Лисенко, додавши, що згідно з останньою ухвалою слідчого судді Шевченківського райсуду міста Києва, строк його тримання під вартою закінчується сьогодні опівночі.

В той час він зазначив, що обвинувачення або суд може застосувати статтю 615 Кримінально процесуального кодексу, в якій йдеться про особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану.

«Робочий день в суді закінчився. І коли судді виходили з зали, оскільки знову пролунала тривога і проводити засідання з питань безпеки було неможливо, прокурор встиг прокричати, що треба в порядку 615 статті КПК затримати Червінського без ухвали суду в звязку з неможливістю проведення підготовчого судового засідання, - розповів адвокат. – Судді встали і вийшли, нічого з цього приводу не сказали. Тому документом, на підставі якого він може завтра бути не на свободі, може стати ухвала суду, винесена без розгляду цього питання в засіданні, або постанова, винесена прокурором, якщо їм не вдасться вмовити суддів. Оскільки 615 стаття виписана таким чином, що там чітко не зазначено, у кого є повноваження приймати такі рішення».

У квітні 2023 СБУ повідомила про підозру Червінському у справі про обстріл окупантами аеродрому «Канатове» на Кіровоградщині. Його затримали на Тернопільщині.

Генерал-майор Віктор Ганущак, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина, в яку був зарахований на посаду заступника командира полковник Червінський, розповів в інтерв'ю, що операцію на аеродромі«Канатове» було погоджено з вищим керівництвом ЗСУ. Проте суд відмовився заслухати Ганущака та не приймав докази на користь Червінського.

Роман Червінський був одним із розвідників, які у 2020 організовували операцію із затримання російських найманців з ПВК «Вагнер», виманюючи їх у Білорусь. Там найманці мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні.

Проте операція зірвалася. 24 червня 2021 президент Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо «вагнерівців». Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо «вагнерівців» — ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання.

У грудні 2021 року розвідники ГУР МО Червінський та Семенюк розповіли про зраду операції. За словами Червінського, кілька людей з Офісу Президента могли «злити» інформацію щодо операції із затримання «вагнерівців». Також він розповів, що Офіс Президента погрожував ексрозвідникам кримінальними провадженнями.

28 грудня 2023 року полковнику Роману Червінському повідомлено про підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.

Читайте також:
Політика
Слідчий просто втік. Докази невинуватости досвідченого українського розвідника Романа Червінського навмисно знищено.
27 травня, 13:45
Політика
Захист військового подаватиме апеляцію на зазначене рішення суду.
22 квітня, 17:25
Політика
Термін тримання під вартою сплив. Адвокати Червінського не знають, де нині їх підзахисний
20 квітня, 20:47
Політика
Шість слідчих та 11 прокурорів намагаються посадити добровольця, який затрофеїв російську зброю
17 квітня, 10:06
Світ
За всіх часів у всьому світі адепти лівих ідеологій займалися привласненням чужого майна. Цього вимагає всюдисуща їхня «соціальна рівність».
14 квітня, 10:27
Опінії
Злочинці звинувачують героя, супроти якого нема ні факту, ні складу злочину, вже з першого засідання заходить у процесуальні тупики.
13 квітня, 12:05