Суд повернув кошти раднику колишнього очільника Полтавської ОДА Валерія Головка

ПОЛТАВА
25.10.2019, 04:42
Суд повернув кошти раднику колишнього очільника Полтавської ОДА Валерія Головка

Печерський районний суд Києва зняв арешт з 178,77 тис. євро, які були вилучені співробітниками НАБУ у помешканні Олександра Літвінова, радника колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

Про це 24 жовтня повідомив «Главком» з посиланням на ухвалу суду.

Згідно з версією слідчих Літвінов був важливою ланкою в отриманні хабарів Головком та Пісоцьким. Проте у Печерському суді зробили висновок, що вилучені у Літвінова цінності не мають стосунку до предмету досудового розслідування. Звідси відсутні підстави вважати, що це майно містить ознаки речових доказів.

Разом із грошима фігурант резонансної справи повернув моноблок Аррlе.

Усе це майно плюс п’ять банківських карток Літвінова наприкінці лютого 2019 року були вилучені й арештовані у рамках кримінального провадження з одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).

Нагадаємо, що у лютому 2019 року детективи НАБУ викрили керівників Полтавської облдержадміністрації на вимаганні від підприємців мільйонних відкатів та хабарів у сотні тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів. До схеми, за версією слідства, були причетні тодішній голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький, радник губернатора Олександр Літвінов і директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Так, у серпні 2017 року представник консорціумів «Алві род» та «Укрбуддор» на бізнесфорумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця $200 тисяч хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав від представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні Головко, його заступник Пісоцький, радник Літвінов і директор департаменту ОДА Інна Іщенко здійснили цю подорож. Її вартість склала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи НАБУ, також на вимогу Головка представник згаданої фірми придбав 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. Шість телефонів забрав голова ОДА, шість телефонів і ноутбук – Пісоцький.

15 березня 2019 року тодішній президент Петро Порошенко звільнив Валерія Головка з посади голови Полтавської ОДА. Своє рішення він пояснив тим, що останнє слово у справі про підозру голові ОДА має поставити суд. Але при цьому мусять бути створені умови, щоб розслідування викликали суспільну довіру.

Наразі Головко хоче через суди поновитися на посаді голови ОДА. 


вибір редакції
Читайте також:
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
26 травня, 09:16