Суд у Гаазі вирішить, кому належать спірні води Іонічного моря

СВІТ
22.10.2020, 09:32
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Фото: Deutsche Welle

Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.

Таку інформацію 20 жовтня оприлюднило видання "Balkan Insight", посилаючися на заяву грецького міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама підкреслив, що для його країни розв'язати багаторічне територіальне питання з південним сусідом — вкрай важливий геополітичний крок.

Усі надії урядовці покладають на Міжнародний суд ООН, чиї представники мають винести остаточну ухвалу щодо приналежності транзитної водної акваторії на північ від грецького острова Корфу.

Зауважимо, що вирішення прикордонної суперечки, яка триває з 1940-х років, дозволить Албанії безперешкодно стати черговим членом Європейського Союзу.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Миротворці НАТО в Косово готові втрутитися, якщо стабільність між Сербією та Косово опиниться під загрозою
18 серпня, 10:50
Світ
Йдеться про миротворців у складі сил KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові під проводом НАТО)
03 серпня, 16:28
Світ
Лідер боснійських сербів сподівається на поміч Владіміра Путіна і Дональда Трампа у демонтажі так званої "порохової діжки" Європи.
29 червня, 09:05
Світ
Наступним осередком напруги після російської агресії в України, ймовірно, буде конфлікт між Грецією та Туреччини в Егейському морі.
13 червня, 17:00
Світ
Інженерні війська Грецької республіки розпочали фортифікацію сухопутної ділянки державного кордону з сусідньою Туреччиною.
11 червня, 07:00
Світ
Парламент Республіки Албанія обрав нового голову держави, кандидатуру якого офіційно висунула провладна Соціалістична партія.
06 червня, 08:07