Суд у Гаазі вирішить, кому належать спірні води Іонічного моря

СВІТ
22.10.2020, 09:32
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Фото: Deutsche Welle

Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.

Таку інформацію 20 жовтня оприлюднило видання "Balkan Insight", посилаючися на заяву грецького міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама підкреслив, що для його країни розв'язати багаторічне територіальне питання з південним сусідом — вкрай важливий геополітичний крок.

Усі надії урядовці покладають на Міжнародний суд ООН, чиї представники мають винести остаточну ухвалу щодо приналежності транзитної водної акваторії на північ від грецького острова Корфу.

Зауважимо, що вирішення прикордонної суперечки, яка триває з 1940-х років, дозволить Албанії безперешкодно стати черговим членом Європейського Союзу.

Читайте також:
Війна
Поранення отримали військові KFOR
30 травня, 06:55
Світ
Сербські військові підрозділи залишатимуться на позиціях до подальшого розпорядження.
28 травня, 07:05
Економіка
€20 – це завжди €20, ані центом менше, про що дуже добре знають чиновники з Белграду, котрі вирішили здихатися рублевої голки Москви.
13 березня, 21:53
Світ
Лідери Косово та Сербії висловили готовність реалізувати запропоновану ЄС угоду про нормалізацію відносин, заявив Жозеп Боррель.
28 лютого, 14:15
Кримінал
Заслані кремлівським режимом до маленької балканської республіки агенти спеціальних служб РФ вивідували цінну інформацію.
31 січня, 21:36
Світ
Республіка Сербська все активніше дратує ЄС своїми відносинами з росією.
10 січня, 20:11