Суд у Гаазі вирішить, кому належать спірні води Іонічного моря

СВІТ
22.10.2020, 09:32
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і прем'єр-міністр Албанії Еді Рама
Фото: Deutsche Welle

Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.

Таку інформацію 20 жовтня оприлюднило видання "Balkan Insight", посилаючися на заяву грецького міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама підкреслив, що для його країни розв'язати багаторічне територіальне питання з південним сусідом — вкрай важливий геополітичний крок.

Усі надії урядовці покладають на Міжнародний суд ООН, чиї представники мають винести остаточну ухвалу щодо приналежності транзитної водної акваторії на північ від грецького острова Корфу.

Зауважимо, що вирішення прикордонної суперечки, яка триває з 1940-х років, дозволить Албанії безперешкодно стати черговим членом Європейського Союзу.

вибір редакції
Читайте також:
Нащадки останнього короля Югославії звернулася з офіційним листом до уряду Чорногорії з вимогою відновлення майнових прав.
21 липня, 08:47
Спільні інфраструктурні проєкти, реалізовані Софією та Атенами, відповідають цілям так званої Ініціативи трьох морів.
09 липня, 08:37
Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр невдовзі долучаться до угоди Про скасування паспортного митного контролю між країнами ЄС.
06 червня, 16:53
Схоже на те, що колективні органи влади об'єднаної Європи відмовляються вчитися на власних і чужих помилках, зокрема у питаннях міграції.
30 березня, 11:37
Боячись справедливого вироку, ексбійці "Армії визволення Косова" просять президента США втрутитися у судовий процес над своїми командирами.
26 березня, 10:24
Етнічного бошняка Фікрета Абдича, звинуваченого Хорватією у воєнних злочинах, обрали головою муніципалітету Велика Кладуша.
18.11.2020, 08:59