Суд звільнив колишнього голову САД Хмельниччини від покарання за нецільове використання коштів

КРИМІНАЛ
11.01.2023, 10:35
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Йдеться про колишнього начальника Служби автомобільних доріг в Хмельницькій області Петра Гнидюка

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього начальника Служби автомобільних доріг в Хмельницькій області в нецільовому використанні бюджетних коштів при здійсненні ремонту автомобільного мосту, однак звільнила його від покарання через закінчення строків давності, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на ВАС.

Відповідне рішення колегія суддів ВАКС ухвалила 9 січня, повідомляє пресслужба суду.

При цьому суд змінив кваліфікацію статті щодо підозрюваного на більш м’яку.

"Суд перекваліфікував дії обвинуваченого із частини другої на частину першу статті 210 КК України, оскільки прокурором не було доведено кваліфікаційної ознаки цього злочину – наявності особливо великих розмірів бюджетних коштів при здійсненні обвинуваченим їх нецільового використання", – зазначається у повідомленні.

Зокрема, суд визнав доведеним лише два епізоди нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 2,66 млн грн, що мали місце у 2019 році.

Всього ж стороною обвинувачення підозрюваному було інкриміновано нецільове використання бюджетних коштів більш ніж на 11 млн гривень впродовж 2018-2019 років.

"Колегія суддів врахувала всі зм'якшувальні обставини та призначила покарання, передбачене санкцією цієї статті, що діяла на момент вчинення діяння – штраф в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів громадян. Через закінчення строків давності притягнення до відповідальності за цим злочином, вироком суду обвинуваченого звільнено від покарання", – повідомляє ВАКС.

Суд не називає прізвища підозрюваного, однак за даними видання "Слово і діло", йдеться про колишнього начальника Служби автомобільних доріг в Хмельницькій області Петра Гнидюка, який обіймав цю посаду протягом 6 років. Його судили за нецільове використання коштів для ремонту мосту через річку Случ. 


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Дії Олексія Басана кваліфікували за ч. 2 ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду у справі № 991/4156/22 застосував до очільника одного з держпідприємств Полтавщини запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Окрім цього, на підозрюваного покладено низку процесуальних обов'язків. Він зобов'язаний: утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в ухвалі суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України», – зазначили тоді у пресслужбі суду.

7 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Олексія Басана від посади директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», оскільки його вже увільнили від роботи.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

Читайте також:
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Кримінал
Обшуки проводять і в ФК «Єдиний Простір» (монопольна платіжна система в застосунку «Дія»). Але Ігорю Зотьку дозволили втекти на Кіпр.
20 червня, 11:25
Кримінал
Правоохоронці повідомили про підозру близькій особі ексголови ДФС, а також його раднику
19 червня, 18:00
Кримінал
Також його підозрюють у незаконному використанні автомобіля, придбаного волонтерами для потреб ЗСУ.
19 червня, 16:45
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19 червня, 12:29