Апеляційна палата ВАКС змінила запобіжний захід Олексію Басану

КРИМІНАЛ
19.10.2022, 14:25
Апеляційна палата ВАКС змінила запобіжний захід Олексію Басану

Директору Агентства місцевих доріг Полтавської області обрали запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

Вчора Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора та змінила запобіжний захід директору "Агентства місцевих доріг Полтавської області ".

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Дії Олексія Басана кваліфікували за ч. 2 ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду у справі № 991/4156/22 застосував до очільника одного з держпідприємств Полтавщини запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Окрім цього, на підозрюваного покладено низку процесуальних обов'язків. Він зобов'язаний: утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в ухвалі суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України», – зазначили тоді у пресслужбі суду.

7 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Олексія Басана від посади директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», оскільки його вже увільнили від роботи.

Детектив НАБУ просив відсторонити Басана від посади, оскільки він, виконуючи свої службові обов'язки, налагодив та підтримує відносини з особами, які займають керівні ланки у різних правоохоронних органах, органах державної влади регіону. Це свідчить про те, що підозрюваний для уникнення кримінальної відповідальності, може використати свої владні повноваження та зв'язки для незаконного впливу на свідків та інших учасників у цьому ж кримінальному провадженні. Також Басан  може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме: створювати умови щодо затягування досудового розслідування та перешкоджати встановленню істини у справі.

Однак, під час судового засідання суддя встановив, що згідно з розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації від 30 вересня 2022 року Басана увільнено від роботи у зв'язку з призовом на військову службу. Водночас обов'язки директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» покладено на іншу особу.

Хочемо зауважити, що у 2014 році Олексій Басан, працюючи в СБУ, оформив відрядження в зону проведення АТО, де здійснив самостріл у руку. Радимо Олексію Басану цього разу здійснити самостріл у ж...опу.

Як повідомили в ОВА, Олексій Басан приступив до виконання службових обов'язків за посадою старшого офіцера.

Як стало відомо "Останньому Бастіону", "службові обов'язки за посадою старшого офіцера" Олексій Басан зараз виконує в елітних ресторанах міста Полтави, де продовжує вирішувати корупційні питання.

Взагалі, у Полтаві склалася дивна ситуація, у тиловому місті зараз "служать" Віктор Криворучко, Віктор Бажан, Олег Приймачов, колишні працівники прокуратури та поліції... тепер до них приєднався і Олексій Басан - гарна компанія з корупціонерів, колаборантів та колишніх правоохоронців.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

Про це повідомили в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Апеляційна палата ВАКС змінила запобіжний захід Олексію Басану_1

Нагадаємо, що детективам НАБУ вдалося встановити, що у 2018 році Олексій Басан всупереч встановленому законом порядку, за відсутності передбаченого бюджетом фінансування та без належного обґрунтування організував закупівлю послуг з розробки проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту трьох автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Полтавській області.

Проєктування замовили в чотирьох пов’язаних між собою приватних компаній, заздалегідь підібраних очільником держпідприємства, які не мали відповідного досвіду та спеціалістів. Аби приховати корупційну схему й надати їй видимості законної, посадовець одноосібно поділив предмет закупівлі на 22 ділянки. Це дозволило йому придбати відповідні послуги у наперед визначених компаній без оголошення відкритих торгів, за процедурою допорогових закупівель.


Останній Бастіон кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Олексія Басана.

Адже зміна влади в області та зміна керманича країни ніяк не вплинули на корупційний шлях Басана на посаді директора агенства місцевих доріг Полтавської області.

Попри численні порушення та корупцію в Агентстві місцевих доріг, котрі визнав навіть Олег Синєгубов, Олексій Басан продовжує втілювати в життя корупційні схеми на старій посаді.

Раніше Олексій Басан цим займався під пильною опікою Валерія Головка та Олега Синєгубова. Тепер під наглядом правої руки Синєгубова Дмитра Луніна. Воно й не дивно, яка різниця кому заносити відкати : Головку, Синєгубову чи Луніну...

Навіть після свого відсторонення, перебуваючи під слідством, Олексій Басан продовжує вирішувати корупційні питання в області.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
НАЗК закрило очі на конфлікт інтересів при захисті дисертації Іриною Салогуб
10:05
Кримінал
Експосадовець «Укргазвидобування» Євген Стешенко продовжує ігнорувати виклики НАБУ
вчора, 17:04
Політика
Родина експрацівника СБУ Герсака під час війни скуповує коштовне майно — розслідування
вчора, 16:03
Кримінал
Вони намагалися дати 100 тис. дол. хабаря начальнику Сумської міської військової адміністрації
26 березня, 18:54
Кримінал
НАБУ і САП завершили розслідування у справі міського голови Сум
26 березня, 18:30
Кримінал
В рамках даної справи правоохоронці розкрили схему заволодіння електричною енергією «Укренерго». Її вартість склала понад 716 млн гривень.
26 березня, 15:45