Суддя Чаус знайшовся... Але його знову викрали

ПОЛІТИКА
30 липня, 18:25
Суддя Чаус знайшовся... Але його знову викрали

Суддю Чауса знайшли в одному спідньому у селі на Вінниччині. Оновлюється

"Могилів-Подільський РВП ЕО 6087. Надійшло повідомлення від старости с. Мазурівка Вітковського Леоніда Антоновича про те, що в зазначеному селі був виявлений громадянин Чаус Микола Олексійович, 1966 р.н., який повідомив, що він був викрадений невідомими особами і є суддею Дніпровського райсуду. Київ. Під час перевірки за ІТС ІПНП ця особа перебуває в розшуку НАБУ за ч. 4 ст. 368 КК України. На МП виїхало керівництво зазначеного РВП і СОГ" - повідомляють ЗМІ.

Хронологію подій виклав на своїй сторінці в соцмережі Facebook журналіст Юрій Бутусов :

Мовою оригіналу

Беглый Чаус сдался властям, но сотрудники СБУ отбили Чауса у полиции и вывезли в неизвестном направлении.

Просто потрясающе! Сегодня в село Мазуровка Винницкой области к сельскому старосте Леониду Витковчкому явился беглый судья-коррупционер Николай Чаус, который находится в розыске Национального антикоррупционного бюро. После сообщения об обнаружении Чауса, он был задержан нарядом полиции для доставки в суд, ареста, и последующей передаче следственному органу - НАБУ.

Однако после задержания в село прибыла группа сотрудников СБУ Винницкой области, которые буквально отбили Чауса у наряда Могилёв-Подольского районного отделения полиции, и вывезли Чауса в неизвестном направлении.

Действия СБУ - это прямое нарушение статьи 382 - невыполнение судебного решения и статьи 365 превышение служебных полномочий.

Детективы НАБУ немедленно обратились в полицию с требованием задержать беглого преступника. В Винницкой области начинается (спецоперация ? Ред.) по поиску и задержанию сотрудников СБУ, похитивших Чауса у полиции.

По данным источников Цензор.Нет, Чауса освободили по плану, разработанному в офисе президента. Он содержался на базе ГУР МО, и согласился сотрудничать с офисом президента под гарантию передачи его дела в СБУ от НАБУ, избежания уголовной ответственности за коррупцию. Это значит, что СБУ предъявит Чаусу обвинения по статьям незаконное пересечение госграницы либо любую другую статью, которая находится в подследственности СБУ. И после этого от Генпрокуратуры потребуют передать дело Чауса в СБУ.

О 16:00 пресслужба НАБУ розмістила повідомлення з закликом : передати підозрюваного, якого розшукують детективи, уповноваженим представникам Національного бюро.


Адвокат Чауса Олександр Вишневий повідомив, що співробітники СБУ везуть Миколу Чауса до Києва.

UPD 19:30 біля приміщення ГУ СБУ України у місті Києві та Київській області помічено спецпризначенців НАБУ.

Суддя Чаус знайшовся... Але його знову викрали_1

Детективи НАБУ виявили машину, на якій суддя Чаус був вивезений співробітниками СБУ. Машина в'їхала на територію комплексу будівель СБУ в центрі Києва. Однак машини зі спецназом НАБУ заблокував спецназ СБУ і не пропускають на територію, передає Цензор.нет.

У центрі Києва два спецпідрозділи з'ясовують стосунки, а злочинець замість суду переховується в головному офісі української спецслужби! За даними джерел Цензор.НЕТ операцію із захоплення Чауса здійснюється під командуванням спецпідрозділу "Альфа". Рішення керівництва СБУ щодо захоплення Чауса прямо порушує статтю 368 Кримінального кодексу про негайну доставку до суду злочинця, за яким вже є судове рішення.

UPD 20:00 За даними РБК-Україна, Чаус знаходиться в будівлі на Аскольдовому провулку, де розташований слідчий ізолятор СБУ.

За інформацією видання, спецназ НАБУ приїхав до центрального офісу СБУ на вулиці Володимирській.

UPD 20:35 В НАБУ повідомили, що ідентифікували автомобілі, якими працівники СБУ перевозили розшукуваного суддю Чауса, однак на законні вимоги детективів зупинитись та передати їм підозрюваного співробітники служби безпеки не реагували, після чого незаконно доставили його на вул. Володимирську, 33

Наголошуємо, що відповідно до ч.1 ст. 210 КПК України уповноважена службова особа зобов’язана доставити затриманого до найближчого підрозділу органу досудового розслідування. Правоохоронці мають дотримуватися закону і передати підозрюваного, який розшукується детективами, уповноваженим представникам Національного бюро, - зазначили в НАБУ.

Також в НАБУ виклали відео переслідування автомобіля, де ймовірно перебував Чаус, вулицями Києва.


Передісторія:

  • 9 серпня 2016 року суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса викрили на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. Кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя закопував у дворі власного дому.
  • 1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Він домагався там політичного притулку. 15 березня 2021 року стало відомо, що Молдова остаточно відмовила Чаусу в політичному притулку.
  • 3 квітня 2021 року Миколу Чауса викрали у Кишиневі. МВС Молдови встановило частину організаторів викрадення Чауса і затримало одного підозрюваного. За даними ЗМІ, до викрадення Чауса могли бути причетні українські розвідники. Голова МЗС Дмитро Кулеба запевняв у непричетності України.
  • 17 травня 2021 року Чаус опублікував відео, в якому заявив про плани повернутися в Україну і заперечив, що його викрали. Адвокат і сім'я Чауса припустили, що він сказав це під тиском. Згодом Державна прикордонна служба спростувала чутки, що Чаус перебуває у військовій частині ДПСУ на Київщині.
  • У Національному антикорупційному бюро 30 квітня заявляли, що екстрадиційна процедура видачі Чауса з Молдови офіційно триває.
  • Служба інформації і безпеки Молдови заперечувала справжність опублікованого у ЗМІ документа з іменами 29 співробітників Служби держохорони, які нібито могли бути причетні до викрадення Чауса.
  • 23 липня 2021 року генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло заявив про завершення розслідування у справі щодо зникнення українського екссудді Миколи Чауса: за даними правоохоронців, до викрадення Чауса причетні держструктури України. У Міністерстві закордонних справ заявили, що розслідування всіх обставин в справі Миколи Чауса можливе лише при повній взаємодії української та молдовської сторін.

вибір редакції
Читайте також:
Відомий українофоб із Дніпра Максим Бужанський знову опинився у центрі суспільної уваги.
вчора, 18:56
Доволі знаково, що жодної української стрічки у КНР цьогоріч не представлено, проте російського кіно там хоч греблю гати.
24 вересня, 12:52
Представник кремлівської окупаційної адміністрації у Чечні звернувся до 46-го американського президента.
23 вересня, 08:01
Буковинського художника Івана Салевича викликали на розмову до спецслужб через орґанізовану ним виставку до Дня Незалежності України.
19 серпня, 12:59
Російського чиновника, який платив податки за громадян, звільнили. Його здали колеги
13 серпня, 16:15