Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода

ПОЛІТИКА
10 квітня, 09:03
Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода

Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова, яка має чинний статус судді, є громадянкою російської федерації.

Про це свідчить витяг із автоматизованої системи «Роспаспорт», який є в розпорядженні журналістів проєкту «Схеми.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Відповідно до витягу з «Роспаспорту» за грудень 2022-го року, Аріна Літвінова стала громадянкою рф 22 липня 2002 року, а сам паспорт безпосередньо був виданий 24 липня. Причина набуття громадянства – заміна паспорта громадянина СРСР.

Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода_1

Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода_3

У витоках із баз даних жителів Єкатеринбурга за 2008 рік «Схеми» знайшли інформацію про громадянку рф Аріну Літвінову з такою ж датою народження, як в української судді, із зазначенням даних її російського паспорта. Там же зазначено її місце реєстрації в Єкатеринбурзі, яке збігається із вказаним у витягу з системи «Роспаспорт», де також є її фотографія.

Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода_5

Відповідно до даних порталу «Госуслуги», який надає інформацію щодо чинності документів, станом на квітень 2024 року російський паспорт на ім’я Аріни Літвінової значиться серед недійсних, оскільки вона не замінила його на новий по досягненню 45-річчя у 2022 році. Але не отримання нових документів не означає втрату російського громадянства – порядок офіційного виходу із нього, відповідно до Федерального закону рф «Про громадянство рф» передбачає окрему процедуру із зверненням до органів російської влади.

На сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів журналісти знайшли анкету судді Літвінової, яку вона заповнювала у 2018 році, коли проходила кваліфікаційне оцінювання.

На запитання, чи має вона громадянство іншої держави, Літвінова відповіла: «Ні».

Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода_7

«Схеми» також звернули увагу на схожість підпису у формі 1П на отримання російського паспорта на ім’я Аріни Літвінової з підписами, які містяться в досьє судді.

Суддя ОАСК Літвінова має громадянство рф, — Радіо Свобода_9

На запитання «Схем» про російське громадянство Аріна Літвінова коротко відповіла: «Це якась провокація», і поклала слухавку. На подальші телефонні дзвінки та повідомлення суддя не відповіла.

У грудні 2022-го року Верховна Рада проголосувала за ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, а вже ввечері того ж дня президент Зеленський підписав відповідний закон. Утім, відповідно до положень Конституції, ліквідація суду, де працює суддя, не є підставою для звільнення цього судді.

Тому всі 51 суддя ОАСК, серед яких Аріна Літвінова, продовжують отримувати суддівську винагороду. Відповідно до декларації судді за 2023 рік, коли вона не здійснювала правосуддя, Літвінова отримала 1 мільйон 629 тисяч гривень заробітної плати.

Читайте також:
Політика
Причиною звільнення став незаконно отриманий «подарунок» у вигляді оренди чотирикімнатної квартири у Києві за 1000 гривень на місяць.
вчора, 16:30
Політика
Ірина Фаріон заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.
29 травня, 16:34
Політика
Печерський суд виправдав скандального ексзаступника голови Нацполіції Тишлека
27 травня, 09:28
Політика
8 травня Зеленський підписав укази про призначення 113 суддів на посади суддів місцевих судів.
09 травня, 09:34
Політика
Чергова цікава ситуація відбулась на засіданні ВРП за участі експерта із відводів та самовідводів із конфліктом інтересів Роми Маселко.
04 травня, 13:30