Суддю Галагана виправдали за п’яне водіння, а поліцейських, які його затримали — у в’язницю

УКРАЇНА
27.02.2017, 08:37

Апеляційний суд Кіровоградської області з формальних причин скасував вирок судді Олексію Галагану, котрий керував машиною у нетверезому стані, а при затриманні чинив спротив працівникам поліції. До уваги не взяли ні показів свідків, ані актів огляду, а сам суддя на засідання навіть не прийшов, повідомляє юридичний інтернет-ресурс «Протокол».

Суддя Галаган 

Суд першої інстанції визнав працівника Феміди винним, але Галаган оскаржив це рішення.

—Я прошу скасувати, адміністративні провадження закрити з підстав відсутності події та складу адміністративного правопорушення, — озвучив позицію захисту адвокат Володимир Буряк.

Наприкінці липня пізно ввечері суддю зупинили поліцейські. Вони одразу зауважили, що від чоловіка тхне алкоголем. Водій довго не міг визначитись, чи проходитиме алкотест, а потім сів у свій позашляховик і поїхав, потягнувши із собою патрульного. Це було зафільмовано на відео. Наздогнали суддю вже біля його будинку. Поліцейські скрутили втікача, надягнули кайданки і відвезли в наркодиспансер. Тест показав перевищення вмісту алкоголю у 7 разів. За це суддя отримав 3400 гривень штрафу.

Однак Апеляційний суд вирішив колегу виправдати, виходячи з відсутності ініціалів лікаря на акті огляду.

—Постанова районного суду від 2 вересня 2016 року підлягає безумовному скасуванню. За відсутністю в діях Галагану складу, — зачитала рішення суддя Людмила Ткаченко.

Її промову обірвали вигуки: «Ганьба! Це рішення – це просто абсурд! Якщо ми бажаємо змінити країну… Судді роз‘їжджаються п‘яними за кермом. Що це за правосуддя? Ганьба такому суду!», — обурений представник патрульної поліції Олег Шлянін. 

Для поліцейських ця справа не вичерпується рішенням апеляційного суду. Обласна прокуратура за заявою Галагана вивчає, чи не перевищили патрульні своїх повноважень, коли зупинили служителя Феміди. І тепер за затримання п‘яного судді копам може загрожувати цілком реальне тюремне ув‘язнення.

Нагадаємо, 6 червня цього року працівники патрульної поліції Полтави Олександр Остапенко і Дмитро Штангей затримали голову Октябрського районного суду Олександра Струкова, який з порушенням правил зупинився у Полтаві, на вулиці Гоголя, 19. Автомобіль Nissan X-Trail був припаркований в зоні дії дорожнього знаку «Заборона стоянки транспортного засобу».

Під час розмови з патрульними Струков заявив, що його затримали (цитата): «Не за х*й собачий». Коли поліцейські попросили проїхати суддю у відділок, Струков виявив злісну непокору, зневажливо ставився до правоохоронців, кілька разів ужив брудну лайку щодо них, посилав патрульних нах*р.

Попри це 18 листопада Полтавський районний суд задовольнив позов голови Октябрського суду Полтави Олександра Струкова і визнав дії патрульних поліцейських неправомірними. Суддя Анатолій Потетій пояснив своє рішенням тим, що патрульні належним чином не зафіксували факт порушення Струковим правил дорожнього руху. Це попри те, що процес затримання й неадекватне поводження судді було зафільмовано на портативну нагрудну камеру патрульного.

Раніше Струков уже виправдав начальника управління Національного банку України в Полтавській області Михайла Городницького, у якого під час кермування автівкою концентрація алкоголю в крові перевищувала 2 проміле.

Цікаво, що той самий суддя тікав від журналістів через двори, а коли 61-річному служителю Феміди забракло сил, почав ховатися від камер у кущах.

Про іншого безкарного «героя» суддівського корпусу Полтавської області, який брав хабарі навіть сметаною, а тепер хоче побудувати багатоповерхівку в історичному центрі Полтави, читайте:

Сметанковий дармоїд хоче поцупити землю під висотку в центрі Полтави