Суди мають бути укрупнені для економії витрат на їх утримання – Всеволод Князєв

ПОЛІТИКА
08 червня, 11:35
Всеволод Князєв
Всеволод Князєв

У Верховному Суді вважають, що «оптимізація судів» під час війни допоможе зменшити фінансові та кадрові проблеми у судах

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час online зустрічі з представниками проекту USAID заявив про необхідність оптимізації структури українських судів шляхом їхнього укрупнення.

За словами голови ВС, укрупнення судів дозволить заощаджувати гроші на фінансуванні та утриманні судів, а також допоможе подолати кадрові проблеми судової влади. Зокрема, дозволить сформувати повноцінні судові колегії у тих судах, де такі колегії сформувати складно чи взагалі неможливо через брак суддів.

Нагадаємо, що ідея т.з. «оптимізація» місцевих загальних судів обговорюється в Україні вже не один рік.

Відповідно до розробленого Верховною Радою за участю Ради суддів України проекту, передбачається, що у перспективі замість 663 місцевих загальних судів в Україні залишиться близько 200 укрупнених окружних судів. У 2021 році було навіть розроблено відповідний законопроект.

За розрахунками Ради суддів України процес оптимізації судів також має сприяти вирівнюванню середнього навантаження на суддів. Тобто кожен український суддя розглядатиме у середньому 500-700 справ на рік.

Втім, під час опрацювання процесу оптимізації судів виявилися численні організаційні, технічні та матеріальні проблеми з підготовкою нових судів до запуску.

У підсумку 16 листопада 2021 року Верховна Рада проголосувала за перенесення запуску нової мережі оптимізованих окружних судів на 1 січня 2023 року.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" пропонує Всеволоду Князєву оптимізувати витрати на утримання судів та суддів, шляхом зменшення окладів, надбавок, премій та доплат суддям Верховного Суду.

Нагадаємо, що у січні 2022 року Князєв заробив 214 000 гривень, у грудні 2021 року 209 000 гривень... За рік Князєв отримує майже 2,5 мільйони гривень.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Самозвана влада Республіки Білорусь під проводом кремлівської маріонетки Алєксандра Лукашенка має понести відповідальність разом із РФ.
вчора, 19:45
Політика
Слабка економіка, закостеніла з совєцьких часів політичною системою і показна карго-культура формують у світі хибні уявлення про росію.
вчора, 17:23
Політика
Поки західний світ накладає санкції на російських олігархів та військових злочинців, Україна генерує білий шум.
вчора, 13:05
Політика
Громадянам України на вільній від російської окупації території слід учергове пройти курс щеплення проти коронавірусної хвороби.
вчора, 09:12
Політика
Комуністичний Китай досі лишається найбільшим партнером України в Азії, хоча давно мав би перейти у розряд потенційних ворогів.
26 вересня, 20:54
Політика
Чим ближче проміжні вибори до Конґресу США, тим активніше працює кремлівське лобі всередині Республіканської та Демократичної партій.
26 вересня, 09:18