Суди мають бути укрупнені для економії витрат на їх утримання – Всеволод Князєв

ПОЛІТИКА
08.06.2022, 11:35
Всеволод Князєв
Всеволод Князєв

У Верховному Суді вважають, що «оптимізація судів» під час війни допоможе зменшити фінансові та кадрові проблеми у судах

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час online зустрічі з представниками проекту USAID заявив про необхідність оптимізації структури українських судів шляхом їхнього укрупнення.

За словами голови ВС, укрупнення судів дозволить заощаджувати гроші на фінансуванні та утриманні судів, а також допоможе подолати кадрові проблеми судової влади. Зокрема, дозволить сформувати повноцінні судові колегії у тих судах, де такі колегії сформувати складно чи взагалі неможливо через брак суддів.

Нагадаємо, що ідея т.з. «оптимізація» місцевих загальних судів обговорюється в Україні вже не один рік.

Відповідно до розробленого Верховною Радою за участю Ради суддів України проекту, передбачається, що у перспективі замість 663 місцевих загальних судів в Україні залишиться близько 200 укрупнених окружних судів. У 2021 році було навіть розроблено відповідний законопроект.

За розрахунками Ради суддів України процес оптимізації судів також має сприяти вирівнюванню середнього навантаження на суддів. Тобто кожен український суддя розглядатиме у середньому 500-700 справ на рік.

Втім, під час опрацювання процесу оптимізації судів виявилися численні організаційні, технічні та матеріальні проблеми з підготовкою нових судів до запуску.

У підсумку 16 листопада 2021 року Верховна Рада проголосувала за перенесення запуску нової мережі оптимізованих окружних судів на 1 січня 2023 року.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" пропонує Всеволоду Князєву оптимізувати витрати на утримання судів та суддів, шляхом зменшення окладів, надбавок, премій та доплат суддям Верховного Суду.

Нагадаємо, що у січні 2022 року Князєв заробив 214 000 гривень, у грудні 2021 року 209 000 гривень... За рік Князєв отримує майже 2,5 мільйони гривень.

Читайте також:
Політика
65 мільйонів гривень витратить державний телеканал "Дом" на ток-шоу подруги Зеленського з "95 кварталу" та розважальну програму
11:15
Політика
Кожен бачить і чує те, що хоче бачити й чути; в Україні таких вдосталь. Тá після 24.II.2022 нам потрібні критичне мислення і здоровий глузд.
07:01
Політика
Самі по собі ліберали на кшталт Міхаіла Свєтова чи Максіма Каца – євнухи, які нічого не можуть, тож за першої нагоди присягнуть чекістам.
вчора, 19:26
Політика
Ексгенерал НАТО виграє у мільярдера-популіста
вчора, 17:09
Політика
У Пентагоні зазначили, що коментарі Мініхана "не відображають точку зору Міністерства оборони США щодо Китаю".
вчора, 11:50
Політика
Але, Вова, може почнеш спочатку з себе і Оману?
вчора, 09:50