Супутникові знімки зафіксували судно, яке могло доставити в рф іранські ракети
Судно пришвартувалося в порту країни-агресора тиждень тому.
Супутникові знімки зафіксували вантажне судно під російським прапором, яке підозрюють в транспортуванні балістичних ракет з Ірану до росії. Воно пришвартувалося в порту країни-агресора тиждень тому.
Про це повідомляє Sky News.
Як повідомило виданню українське джерело, судно Port Olya 3 переправило 225 балістичних ракет малої дальності через Каспійське море до Росії для використання у війні в Україні.
За його словами, судно прибуло в російський порт 4 вересня.
Супутникові знімки, проаналізовані командою Sky News, показують судно, яке в той день стояло в порту Оля в районі Астрахані.
Два дні потому інший супутниковий знімок показує, що судно покинуло порт.
Дані відстеження суден показують, що Port Olya 3 був в іранському порту Амірабад всього за шість днів до цього, 29 серпня.
Українське джерело повідомило, що після прибуття до росії балістичні ракети Fatah-360 були завантажені у великий вантажний поїзд. Куди вони потім буди перевезені - невідомо.
Зазначається, що обмежені доступні дані відстеження показують, що судно Port Olya 3 регулярно курсує між Іраном та росією.
Британія викликала іранського дипломата через передачу ракет до росії.
Про це повідомляє Sky News.
Міністерство закордонних справ Великої Британії викликало тимчасового повіреного у справах Ірану у зв'язку з передачею балістичних ракет росії.
У заяві йдеться, що уряд Великої Британії «чітко заявляє, що будь-яка передача балістичних ракет росії буде розглядатися як небезпечна ескалація, що спричинить значну реакцію».
Балістичні ракети Ірану для московії
Ще у вересні видання The Wall Street Journal писало про те, що московія отримала від Ірану партію балістичних ракет, ймовірно, короткого радіуса дії. Також перед цим з'ясувалось, що Тегеран посилив виробництво ракет та дронів після підписання угоди про співпрацю з країною-терористом.
Глави МЗС трьох європейських країн називають експорт іранських балістичних ракет «подальшою ескалацією військової підтримки Іраном загарбницької війни росії проти України».
«Цей акт є ескалацією як з боку Ірану, так і з боку росії, і становить пряму загрозу європейській безпеці», – наголосили вони.
Британія, Німеччина та Франція додали, що у відповідь вживуть негайних кроків для «скасування двосторонніх угод про повітряне сполучення з Іраном», а також накладуть санкції на причетних до іранської програми балістичних ракет та їхньої передачі.
«Ми також працюватимемо над запровадженням санкцій проти іранської авіакомпанії Iran Air», – додали міністри.