Суркіс спустив півмільярда в казіно - Чорновол

УКРАЇНА
04.11.2017, 11:55
Суркіс спустив півмільярда в казіно - Чорновол

Нещодавно звернулася до НАБУ з повідомленням про можливу участь Ігоря Суркіса у злочинній організації Онищенка-Кадирова, бо майже півмільярда грошей, зароблених на газових схемах, він програв у казіно. Текст звернення приводжу нижче.

Позаяк НАБУ розслідує кримінальне провадженні за № 42015110000000121 (так звана «справа Онищенка») повідомляю, що мені стало відомо про вчинення злочинів, що передбачені ч.1 ст.255 (Створення злочинної організації), ч.3 ст.209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) з ознаками передбаченими ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) КК України в складі злочинної організації О. Онищенка – СУРКІСОМ ІГОРЕМ РАХМІЛЬОВИЧЕМ.

Зокрема, мені стало відомо (17.06.2016 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016101060000118 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України), що за період з 26.01.2015 по 23.12.2015 за відкритим 18.07.2014 в банку ПАТ КБ «Преміум» рахунком №26258010104662 – рахунок СУРКІСА ІГОРЯ РАХМІЛЬОВИЧА ідентифікаційний код 2151005459 здійснені фінансові операції з використанням платіжних карток, емітованих банком, із розрахунків за кордоном на загальну суму у гривневому еквіваленті 437 605 553,11 грн., з них – фінансові операції з розрахунків платіжними картками в закладах, які проводять азартні ігри (казино) – на загальну суму 417 976 729,34 грн.

Розрахунок платіжними картками за кордоном здійснювалися переважно за рахунок наданого Банком кредиту овердрайф за Рахунком Суркіса І.Р.

Переважна більшість коштів за рахунок яких здійснювалося погашення наданого Банком кредиту овердрайф надходило від Кришталь Наталії Сергіївни (ідентифікаційний номер 3218220522). За період з 24.02.2015 до 15.09.2015 (включно) з власного рахунку №26200001002077, відкритого в ПАТ КБ «Преміум» гр. Кришталь Н.С., перерахувала на Рахунок гр. Суркіса І.Р. кошти на загальну суму 277 819 675,00 грн.

Зазначені кошти були попередньо зараховані на її рахунок від двох юридичних осіб ТОВ «Елара Груп» (код за ЄДРПОУ 39109180) та ТОВ «Ростон Груп» (код за ЄДРПОУ 39408486) з їх рахунків, відкритих в ПАТ «КЛАСИКБАНК», як фінансова допомога.

В свою чергу Олександр Онищенко будучи Народним депутатом України, у 2013 році створив та очолив злочинну організацію з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, до участі в якій були залучені особи, яким визначили роль номінальних засновників та керівників утворених та придбаних суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), а зокрема ТОВ «Морісель Груп», ТОВ «Ленстер Компані», ТОВ «Газтранспроект», ТОВ «Торговий дім «Київгазенерго», ТОВ «Київпромзбут» та інші, яких використали в якості посередників у придбанні природного газу від підконтрольних злочинній організації суб’єктів господарювання за істотно нижчими від ринкових цінами з подальшим постачанням придбаного природного газу іншим посередникам та кінцевим споживачам за ринковою вартістю. Тим самим був обернутий на користь зазначених підконтрольних злочинній організації суб’єктів господарювання прибуток, що підлягав перерахуванню ПАТ «Укргазвидобування», як учаснику спільної діяльності, внаслідок чого у складі злочинної організації заволоділи коштами спільної діяльності на загальну суму понад 1,6 млрд. грн.

Після чого отримані у злочинний спосіб доходи легалізували шляхом оформлення фіктивних господарських операцій нібито з придбання товарів, робіт і послуг, які фактично не поставлялись та не надавались, з підконтрольними злочинній організації суб’єктами господарювання. Серед них – ТОВ «Елара Груп» та ТОВ «Ростон Груп», які були створені та придбані учасниками злочинної організації з метою прикриття її незаконної діяльності, а легалізовані таким чином доходи конвертували у готівкову форму та розподілили між учасниками злочинної організації, що заподіяло державі велику матеріальну шкоду.

Таким чином гр. Кришталь Н.С. перерахувала на рахунок гр. Суркіса І.Р. кошти отримані в якості фінансової допомоги від ТОВ «Елара Груп» та ТОВ «Ростон Груп», які були коштами отриманими в ході злочинної діяльності О. Онищенка в газовому бізнесі. При чому гр. Суркіс І.Р. виявився або кінцевим вигодоодержувачем коштів отриманих від незаконної діяльності, або надавав послуги легалізації кримінальних доходів Олександру Онищенку.

Те, що фірми ТОВ «Елара Груп» та ТОВ «Ростон Груп» отримували на свій рахунок кошти від злочинної організації О. Онищенка підтверджується обшуком в одному з офісів О. Онищенка детективів НАБУ, які вилучили НЖМД Seagate ST 250 DM 000, с.н. 9VYGRYRB 13.07.2016. На ньому були виявлені файли програми “Skype” з історією обміну повідомленнями користувачів з приводу порядку перерахування грошових коштів між рядом суб’єктів господарювання, що використовувалися в злочинних схемах О. Онищенка з ТОВ «Елара Груп».

Це зокрема повідомлення, щодо ТОВ «Джойвест», ТОВ «Елара Груп», ТОВ «Хетафе Смайлинг», ТОВ «Київпромзбут», ТОВ «Морісель Груп», ТОВ «Ленстер Компані». В цих повідомленнях давалися вказівки щодо подальшого зняття грошових коштів готівкою та адрес їх доставки.

Також в рамках розслідування незаконної діяльності злочинної групи О. Онищенка, прошу звернути увагу на перерахунок з власного рахунку Кришталь Наталії Сергіївни коштів на рахунок №26251010105044 клієнта ПАТ КБ «Преміум» Мамояна Суто Чолоєвича (ідентифікаційний номер 2992119735). Прошу перевірити чи не є ця особа одночасно Рустамом Чолоєвичем Сутко – заступником начальника слідчого управління прокуратури Київської області. І чи не були ці кошти хабарем за бездіяльність Прокуратури Київської області відносно розслідування злочинних дій О.Онищенка (зауважу, що більшість газових компаній підконтрольних Онищенку зареєстровано в Миронівському районі Київської області).

Також хочу вказати, що брат Рустама Чолоєвича Сутко – Мамаян Сергій Чолоєвич був кандидатом в народні депутати по округу № 151 від партії «Простих людей» народного депутата України Сергія Капліна, що виконував замовлення Олександра Онищенка з організації мітингів, зокрема «тарифного містечка» під КМУ з метою тиску на Арсенія Яценюка.

Прошу перевірити чи не є ці кошти – хабарем для купівлі «послуг» народного депутата Сергія Капліна.

Тетяна Чорновол